Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Robert Kubica i Krzysztof Hołowczyc to polscy sportowcy najczęściej „uwieczniani” w limitowanych seriach zegarów. Krzysztof Hołowczyc dorobił się kilku limitowanych serii promowanych przez siebie zegarków „Atlantic”. Limitowane zegarki firmowane przez Roberta Kubicę wyprodukowały zaś dotąd dwie inne znane szwajcarskie manufaktury – Certina i Oris. Ze sklepów z markowymi czasomierzami znika właśnie kolejna limitowana edycja zmotoryzowanego zegarka Roberta Kubicy, wyprodukowana w liczbie zaledwie 250 egzemplarzy. Oris to uznana manufaktura produkująca zegarki od ponad 100 lat. Co ważne, w ofercie Orisa nie znajdziemy zegarków kwarcowych. Zegarki Oris skierowane są przede wszystkim dla osób ceniących sobie tradycyjne i niezawodne rozwiązania.

- Mechanizm limitowanego zegarka Oris Robert Kubica Limited Edition umieszczony został w stalowej kopercie o średnicy 42 mm i klasie wodoszczelności 100 metrów. Pod szafirowe szkiełko z antyrefleksem trafiła czarna tarcza z białą podziałką minutową, białymi indeksami godzinowymi oraz towarzyszącymi im czerwonymi cyframi – dowiedzieliśmy się w sklepie Timeless w Gdyni, w którym prezentowany był ostatni taki zegarek na Pomorzu. Na cyferblacie znalazło się podwójne okienko, z którego odczytać można dzień i datę oraz podpis Roberta Kubicy. Podpis Kubicy został również wygrawerowany na przeszklonym deklu z mineralnego szkiełka. Za ostatnie z 250 sztuk zegarków trzeba zapłacić 4.990 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.