Toyota na złoto, Nissan z dieslem, a Suzuki z napędem 4X4. To wszystko brzmi bardzo interesująco.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do salonów Toyoty wjechała właśnie niespotykana odmiana Yarisa, a wkrótce rozpoczynają się kolejne dni otwarte. - Nietypowy Yaris to złoty, limitowany Y20 Gold Anniversary, który pojawił się w naszym salonie tuż przed dniami otwartymi nowej Toyoty RAV4, które odbędą się w sobotę i niedzielę – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. Limitowanego Yarisa, którego można zobaczyć w Carterze, pokryto tym samym złotym lakierem co egzemplarz pokazany na paryskim Salonie w 1998 roku. Lakier ten tworzy nowoczesną kompozycję z grafitowym dachem i dodatkami. Jubileuszowe przetłocznia znalazły się także wewnątrz samochodu.

Kolejny japoński producent – Nissan wprowadza do swojego przebojowego Qashqaia, nowe silniki Diesla 1.7 dCi. Ceny dla polskiego odbiorcy zaczynają się od 102 990 zł.

Nowy 1.7 dCi rozwija 150 KM mocy oraz 340 Nm momentu obrotowego. W porównaniu z udoskonalonym ostatnio silnikiem 1.5 dCi nowa jednostka generuje wyższą o 35 KM moc i większy o 80 Nm moment obrotowy. Nowy zespół napędowy gwarantuje jeszcze większą elastyczność i wyższy komfort jazdy dzięki lepszemu przyspieszeniu umożliwiającemu szybsze i bezpieczniejsze wyprzedzanie. Nowa gama napędów diesla wyróżnia się niskim poziomem emisji CO2 i spełnia najnowszą normę emisji spalin Euro 6d-Temp.

I na koniec słów kilka o trójmiejskich prezentacjach nowego Suzuki Jimny. Samochód oficjalnie pojawi się 26 lutego w firmie K&K Wojtanowicz. Dzień później – 27 lutego zobaczymy go w gdańskiej firmie Motor Centrum.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem