Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek na specjalnym pokazie dla pomorskich mediów, zorganizowanym w BMG Goworowski ciężko było dopchać się do nowej Mazdy 3, którą klienci – już na spokojnie, mogą zobaczyć od jutra w salonach japońskiej marki w Gdańsku, Gdyni i Słupsku. Nowa Mazda 3, robiąca na zewnątrz bardzo dynamiczne wrażenie, wyposażona jest w podstawowym wariancie w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 122 KM. Mocniejszy, 181-konny „dwulitrowiec” Skyactiv-X to zupełnie nowa konstrukcja. To też pierwsza na świecie dostępna komercyjnie jednostka benzynowa z zapłonem samoczynnym (układ SCCI), która w porównaniu z obecnymi wersjami napędowymi producenta z Hiroszimy poprawia sprawność silnika nawet o 30% i lepiej reaguje na polecenia kierowcy. W nowej „3” pojawił się także napęd na cztery koła. Najdroższa Mazda 3 może kosztować nawet prawie 150 000 złotych.

Mamy nową Corollę

Nowa Toyota Corolla w Toyota Carter GdańskNowa Toyota Corolla w Toyota Carter Gdańsk Toyota Carter Gdańsk


Od 75 000 złotych rozpoczyna się cennik nowej Toyoty Corolli w wersji hatchback, którą „ustrzeliliśmy” w salonie firmiy Toyota Carter Gdańsk. Jak dowiedzieliśmy się u gdańskiego dealera marki, od kiedy pojawiła się w środę w salonie, cały czas kręci się wokół niej przynajmniej kilku zainteresowanych. Za bazowego sedana zapłacimy niecałe 3000 więcej. Kombi jest droższe o 4 tysiące.

Podniesione V60

Nowe Volvo V60Nowe Volvo V60 Bart

Jeszcze do soboty w salonach Volvo Drywa, znajdujących się w Gdańsku i Gdyni, możemy przymierzać się do nowego Volvo V60 Cross Country. Napęd na cztery koła, elektroniczni asystenci jazdy i duży prześwit, możliwy dzięki zastosowaniu przy konstrukcji samochodu na platformie SPA, potrafiącej w pełni wykorzystać możliwości samochodu zarówno w odmianie „drogowej” jak i „uterenowionej”. W palecie silników znajdziemy zarówno elekologiczne hybrydy, jak i silnik T5 o mocy 250 KM oraz diesla.

Range Rover Evoque - piękny i korzystny

Premiera drugiej generacji RR Evoque w GdańskuPremiera drugiej generacji RR Evoque w Gdańsku Bartosz Gondek

W piątek hala stoczni przy ulicy Doki gościła pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz nowego Range Rovera Evoque. Wśród wielu znamienitych gości nie zabrało obecnej ambasadorki marki - Karoliny Gorczycy i znanego dziennikarza motoryzacyjnego – Rafała Jemielity, który prowadził imprezę. Druga generacja RR Evoque (pierwsza zobaczyła światło dzienne w 2011 roku) to ewolucyjne wejście znanego nam stylu w najnowsze technologie. Zaprojektowany na nowej platformie Premium Transverse Architecture nie tylko świetnie wygląda i daje użytkownikowi możliwość obcowania z najwyższą jakością i luksusem, ale także świetnie jeździ w terenie. Wewnątrz dominują trzy wyświetlacze Systemu InControl Touch, który stał się stał się multimedialnym centrum dowodzenia. Także lusterko wsteczne jest tutaj ekranem. Mimo podobnych rozmiarów, dzięki nowej koncepcji wykorzystania przestrzeni, mamy tutaj więcej miejsca w przestrzeni pasażerskiej samochodu i 10 procent więcej miejsca w bagażniku. Gama silników obejmuje jednostki benzynowe i wysokoprężne o mocach od 150 do 300 KM i oczywiście hybrydę plug-in. Sensacją jest z pewnością cena niewiele przekraczająca w podstawowej wersji 150 000 złotych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.