Automobilklub Morski - Klub Obywatelski w Gdyni, najstarszy automobilklub działający w woj. pomorskim, zaprasza do wspólnych wiosennych porządków przy zabytkowym modrzewiowym dworze będącym historyczną kolebką pomorskiego sportu automobilowego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprzątanie i konserwacja budynku klubowego, który powstał w 1930 r. jako siedziba gdyńskiego klubu obywatelskiego, a w 1936 r. został przekazany automobilistom, odbędą się 6 kwietnia. Z niemałym trudem klub najpierw przez kilka ostatnich lat scalał działki i wyjaśniał sytuację prawną budynku, a od dwóch lat go remontuje, co jest dla klubu poważnym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym w partnerstwie z miastem Gdynia. Przy okazji prac porządkowych sekcja pojazdów zabytkowych AKM przedstawiła wstępny plan imprez na rok 2019. Istotne nowości programowe to Noc Muzeów, która w tym roku odbędzie się na terenie zabytkowej siedziby klubu przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28 w Gdyni. Kolejna ciekawostka to czasowe wystawy klubowe, podczas których zabytkowe wnętrza AKM zamienią się w muzeum techniki.

Terminarz:


22.04 – rozpoczęcie sezonu,


18.05 – Noc Muzeów,


15/16.06 – Sobótki Skarszewskie,


9.06 – festyn AKM + rajd po Gdyni,


16.06 – klasyczne blokowanie McDonald’s w Grudziądzu,


30.06 – klasyczne blokowanie McDonald’s w Pruszczu Gdańskim.


Klasyki na torze I (wiosna):


15.07-15.08 – wystawa klubowa,


11.08 – Summer Moto Meeting Grudziądz.


Klasyki na torze II (jesień):


październik 2019 – zakończenie sezonu,


11.11 – Parada Niepodległości.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem