Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dwie znane miejscowości wypoczynkowe. Dwa duże wydarzenia motoryzacyjne. W ubiegły weekend w Łebie odbył się Bałtycki Rajd, czyli nadmorska runda Mistrzostw Polski Pojazdów zabytkowych w kategorii „motocykle”. - Najwięcej motocykli przyjechało do nas z południa Polski. Wśród nich są prawdziwe perełki, takie jak jedyna w Polsce Praga Oświęcim, Sokoły 1000 i 60 czy piękny brytyjski Rudge – mówi organizator imprezy, Marcin Wójcik. - Szczególne brawa należą się motocyklistkom, które pokonały na zabytkowych maszynach całą trasę imprezy.

Kolejna duża impreza dla klasycznych zmotoryzowanych zmotoryzowanych już 1 czerwca w Stegnie, gdzie odbędzie się organizowany przez tamtejszy samorząd “Klasyczny Biwak”, prowadzony przez gwiazdy TVN. Impreza rozpoczyna się w południe i trwa do północy. Królować będą koce, pikniki namioty oraz grille. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy posiadają samochody które rokiem produkcji nie wykracza poza rok 1990. Mile widziane są także pojazdy produkcji polskiej oraz na żółtych tablicach bez ograniczeń wiekowych.

Mniej więcej w połowie dystansu pomiędzy MPPZ i Biwakiem uplasowała się zmotoryzowana Noc Muzeów. Klasyczne pojazdy zobaczymy pod Muzeum II Wojny Światowej. Na klasycznego grilla pod Kuźnią Wodną w Oliwie zaprasza Muzeum Gdańska, oraz Automobilklub Morski. Najstarszy klub zrzeszający klasycznych automobilistów przygotował także 18 maja niezwykłą atrakcję w swojej gdyńskiej siedzibie którą jest – przypomnijmy – niezwykła przedwojenna willa, będąca elementem spajającym dwa style architektury Miasta z Morza. Będzie to Małe Muzeum Techniki. Przed klubem staną zaś zabytkowe samochody. Głównie o przedwojennym rodowodzie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.