Z Powiatu Gdańskiego znika VW Mania, czyli największy polski zlot VW. Po 20 latach obecności w Rusocinie a potem w Pruszczu Gdańskim organizatorzy ogłosili roczną przerwę i zmianę lokalizacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Walczyliśmy do końca, stąd długi brak informacji z naszej strony. Niestety z przyczyn niezależnych od nas nie będzie VW Manii 2019" - czytamy na fanpage VW Manii. - Nasza impreza jest jednym z największych tego typu wydarzeń w kraju. Wiąże się to z ogromną listą formalności i pozwoleń. Przeciągające się decyzje administracyjne sprawiają, że nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich wymagań formalnych i prawnych, bez których impreza nie może się odbyć.

Od dwóch lat wiadomo było, że teren, na którym od ponad dekady odbywał się zlot - a był nim Aeroklub Gdański, powoli przestawał wystarczać organizatorom imprezy. Coraz trudniej było także organizować tak specyficzną  imprezę uzgadniając warunki koegzystencji z 49 Bazą Lotniczą i zapewniając bezpieczeństwo lotów, Tak wojskowych jak i cywilnych. A ruch powietrzny na lotnisku w Pruszczu gęstnieje.

-  Pojawiła się możliwość zmiany miejsca, głównie z uwagi na lepsze warunki:1/4, drift itp. - wyjaśnia na fanpage VW Manii jeden z dwóch ojców - założycieli imprezy, Artur Kassin. - Niestety zabrakło czasu na formalności związane z uzyskaniem pozwolenia od MON. W przyszłym roku wracamy, na 99 proc. na Pomorze.

VW Mania robi przerwę, ale nie znika. Organizatorzy chcą, aby impreza  wróciła w znanym wszystkim terminie na przełomie lipca i sierpnia, już w nowym miejscu. Nowa lokalizacja ma pozwolić na dalszy rozwój imprezy oraz uatrakcyjni ją pod względem możliwości, które oferuje. Jak będzie wyglądać nowa VW Mania, już nie na terenie Powiatu Gdańskiego, zobaczymy w 2020 roku. My tymczasem przypomnijmy sobie - oglądając zdjęcia, jak wyglądała na przestrzeni lat VW Mania w Pruszczu Gdańskim i jeszcze w Rusocinie. Jak to mówią Czesi, "To se ne vrati".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem