Do trójmiasta wjechał elektryczny Mercedes i prawie elektryczna Toyota. To oczywiście nie wszystko...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To  chyba najciekawsza wiadomość ostatnich dni w pomorskiej motoryzacji. W salonach Mercedesa rozpoczęto przyjmowanie zamówień na elektryczny model EQC 400 4Matic.  Bezemisyjny SUV ze Stuttgartu wyceniony został na 328 300 zł. To o przeszło 14 tys. zł mniej, niż zapłacić trzeba w salonie Audi za jego głównego rywala - model E-Tron. Mercedes EQC powstał na platformie, którą dzieli z modelem GLE. Elektryczny SUV Mercedesa mierzy 4,9 metra długości i posiada akumulatory o pojemności 80 kWh. Do napędu służą dwa silniki elektryczne – po jednym na przedniej i tylnej osi. Cały układ generuje niemałą moc systemową 408 KM i aż 765 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu Mercedes EQC pierwszą setkę na liczniku osiąga po 5,1 sekundy. Jeśli chodzi o zasięg, to według producenta (i procedury NEDC) elektryczny SUV ze Stuttgartu na jednym ładowaniu ma przejechać 450-500 km.

Można zamawiać, ale także oglądać, jeździć i dotykać. Mowa o kolejnym samochodzie, tym razem w połowie, na prąd. W  weekend podczas dni otwartych, Toyota prezentowała już oficjalnie model Camry. Ceny największego sedana Toyoty rozpoczynają się od 141 900 złotych a kończą na 161 900 złotych. Biorąc pod uwagę wielkość samochodu, plasującego się w klasie wyższej średniej, rodzaj zastosowanego napędu – układ hybrydowy z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, oraz wyposażenie, to bardzo atrakcyjna oferta.

Dni otwarte Toyoty Camry
Dni otwarte Toyoty Camry  Toyota Carter Gdańsk

- Pierwsze samochody zostały zamówione przez klientów jesienią – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. - Kiedy trafiły do klientów, przyszedł czas na dealerskie samochody demonstracyjne i Dni Otwarte.

W salonach Toyoty w Gdańsku, Chwaszczynie, Rumi, Słupsku i Elblągu, oglądamy nową Toyotę Camry a także w Rumi Grupa JD Kulej uruchomiła nowy salon sprzedaży. Tym razem samochodów używanych. Obiekt, o powierzchni 600 metrów kwadratowych, w którym możemy zapoznać się z ofertą 80 samochodów, sąsiaduje ze stacją Orlen i salonem Citroena w samym centrum miejscowości.

Samochody używane w JD Kulej
Samochody używane w JD Kulej  JD Kulej

- Oferujemy tutaj samochody, które mają gwarancję autentyczności przebiegu, legalność pochodzenia, a także klarowny opis stanu technicznego – wyjaśnia Jakub Gołębiewski z firmy JD Kulej. - Ponadto oferujemy usługę przedzakupowego sprawdzenia samochodu, dla klientów, którzy pozyskują je z innego źródła niż nowo otwarty salon.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem