Jeszcze dziś retro wycieczka do Kartuz, a w sobotę przejazd i piknik z okazji 100 lat Citroena i parada Mini. Zmotoryzowane Trójmiasto znowu bawi się w klasyczny sposób. 
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 80 lat temu przez nadmorskie i kaszubskie miejscowości II RP przejechał ostatni wielki rajd, rozgrywany w Polsce przed 1939 rokiem. 13 czerwca kawalkada przedwojennych rajdowców przetoczyła się przez Kartuzy, aby 15 czerwca wrócić z Jastrzębiej Góry przez Żukowo, Egiertowo Czersk i dalej, do stolicy. Zmotoryzowani z Automobilklubu Morskiego i władze Kartuz uzgodniły, że warto tę rocznicę przypomnieć, stąd kameralne spotkanie o 18 na rynku w Kartuzach. Zbiórka 17.45 pod dworcem w Kartuzach. Stamtąd automobiliści przemieszczą się w stronę rynku.

W tym roku obchodzimy także 100 lat istnienia marki Citroen. Z tego powodu Citroen Polska, JD Kulej, Automobilklub Morski, Francuska Motoryzacja na Pomorzu i portal Północna.tv, postanowiły stworzyć okazję do spotkania się tak miłośników marki, jak i miłośników francuskich samochodów. Patronat nad imprezą objął Konsul Honorowy Republiki Francji na Pomorzu. Program wydarzenia prezentuje się następująco: Zbiórka godz. 9 na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Potem francuskie samochody ruszają w stronę Kosakowa. O godz 10.30 francuskie samochody parkują na tzw. górce pod Urzędem Gminy Kosakowo. Po godz. 13 pojawimy się całą grupą w Rumi w salonie Citroen JD Kulej. Piknik z atrakcjami potrwa tutaj do godziny 16. To nie koniec. Tego samego dnia przez Gdynię przejedzie także parada Mini. Organizatorzy parady Mini szacują, że w ósmej edycji imprezy zobaczymy ponad 100 samochodów. Sympatyczne, małe angliki wyruszą o godz. 10 spod salonu BMW Mini Zdunek przy ul. Druskiennickiej 1 w Gdyni w kierunku Skweru Kościuszki. Około godz. 11 auta zaparkują na Polance Redłowskiej . Będzie to świetna okazja do przyjrzenia się samochodom z bliska i porobienia zdjęć. Po południu MINI maniacy spotkają się na kempingu w Przywidzu, w którym spędzą noc.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem