Niewłaściwie zapięte pasy. Niebezpieczne lub źle zapięte foteliki. Ciągle popełniamy błędy, które mogą kosztować życie. Jak ich uniknąć - wytłumaczą nam Mistrzowie w Pasach
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już szósta edycja akcji, której partnerami są Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Lotos. Ponieważ przed nami sezon dalekich, wakacyjnych podróży, warto już w środę wybrać się na stację benzynową Lotos przy Alei Zwycięstwa w Gdyni Orłowie i wypytać specjalistów, jak bezpiecznie zamontować fotelik, czy właściwie zapiąć pasy.  Warto pamiętać, że, jak wynika z badań ekspertów, zaledwie 31 proc. podróżujących było poprawnie zabezpieczonych. Korekta popełnianych przez nas błędów może zdecydowanie wpłynąć na zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, jak również liczby osób z ciężkimi obrażeniami ciała.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem