Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Przychodzą do nas klienci, którzy na wstępie oświadczają, że chcą coś wyjątkowego i że może to być auto sportowe. Oglądamy mercedesy, porsche i nie wiadomo kiedy dopinamy sprzedaż mc larena, czy lamborghini – mówią właściciele słynnego już w Trójmieście salonu super aut B&W Partners w Straszynie.

Supersamochód Lamborghini w salonie B&W Partners w StraszynieSupersamochód Lamborghini w salonie B&W Partners w Straszynie Bartosz Gondek

To samo zjawisko obserwują sprzedawcy Mercedesa w BMG Goworowski. Tutaj coraz więcej klientów rozważa zakup bezkompromisowej C AMG czy AMG GT-R.

Mercedes GTC RMercedes GTC R Bartosz Gondek

W Toyocie Carter Gdańsk zagrzewają z kolei do zakupu innego sportowego samochodu – najnowszej, a kultowej już toyoty supry. Nowa Toyota Supra, kryjąca się pod oznaczeniem kodowym A90, kryje pod maską sześciocylindrowy silnik o mocy 340 KM. Samochód przyspiesza w 4,3 sekundy do 100 kilometrów na godzinę. Najnowsze, piąte wcielenie Supry od miesięcy porusza fanów motoryzacji. Jest już dostępna także w Polsce.

Toyota GR SupraToyota GR Supra fot. Łukasz Kifer

– Samochód znajduje się w naszych cennikach i można go zamówić – mówi Maja Lesińska z Toyoty Carter Gdańsk. – Cena nowego wcielenia supry to 315 900 zł plus 4000 za lakier metaliczny. Warto się także pośpieszyć z decyzją, ponieważ z puli przeznaczonej na polski rynek pozostały ostatnie sztuki.
Okres oczekiwania na wymarzoną suprę to cztery miesiące.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.