Honda Gdańsk wykańcza na Szadółkach pierwszy salon w nowych standardach marki, a Toyota Carter Gdańsk jako pierwsza rezygnuje z używania plastikowych naczyń
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już się wyłonił! Mowa o najnowszym salonie samochodowym Hondy, którego budowę dokańcza firma Honda Gdańsk. Nowy obiekt, spełniający wszystkie najnowsze standardy marki, ma 1200 metrów kwadratowych i dwie kondygnacje. Wewnątrz znajdzie się miejsce na ekspozycję ośmiu aut. Salon znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji serwisowej Iveco oraz Węzła Szadółki, przy ulicy Jabłoniowej 54 A.

Toyota Carter Gdańsk zrezygnowała z używania na codzień plastikowych naczyń
Toyota Carter Gdańsk zrezygnowała z używania na codzień plastikowych naczyń  Toyota Carter Gdańsk

Salon firmy Auto Gdańsk będzie pierwszym obiektem marki w Polsce spełniającym jej najnowsze standardy. Tymczasem Toyota Carter Gdańsk, też jako pierwsza, całkowicie zrezygnowała z używania plastikowych kubków, słomek, łyżeczek. Inicjatywa pracowników najstarszego dealera Toyoty na Pomorzu wpisuje się w czerwcowy „Zielony Miesiąc Toyoty”. Od tygodnia klienci i pracownicy Toyota Carter Gdańsk korzystają z papierowych kubków, naturalnych słomek, drewnianych mieszadełek. Podjęta przez zespół Toyota Carter Gdańsk decyzja o rezygnacji z opakowań to kolejne działanie najstarszego pomorskiego dealera Toyoty na rzecz poprawy kondycji środowiska naturalnego. Na koncie firmy jest między innymi skuteczne działanie na rzecz wprowadzenia stref bezpłatnego parkowania dla hybryd plug-in i samochodów elektrycznych w Gdańsku i Sopocie i pierwsza stacja naprawy rowerów na głównej gdańskiej ścieżce rowerowej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem