Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu


Jak wynika z rankingu sprzedaży nowych samochodów osobowych, najlepiej sprzedającym się modelem jest tutaj Opel Astra. To efekt kolejnego kontraktu dla firmy MiiMove. Kolejne miejsca zajmują: 2. Skoda Fabia, 3. VWGolf, 4. Skoda Octavia, 5. Ford Focus, 6. VW Tiguan, 7. Dacia Duster, 8. Toyota Corolla, 9. Toyota Yaris i 10. VW Tucson.

W salonach pojawiła się nowa Mazda 3 w wersji sedan. Można ją oglądać w Gdyni, w firmie BMG Goworowski. Samochód urósł o 77 mm do 4662 mm i stał się o 5 mm wyższy. Rozstaw osi wynosi 2725 mm i plasuje nową Mazdę 3 w samej czołówce segmentu. Dzięki dużemu rozstawowi osi nowa trójka powinna zaoferować wyjątkowo przestronną tylną kanapę. Projekt oświetlenia nowej Mazdy 3 zmodyfikowano, eliminując wszystkie zbędne elementy i zachowując samą istotę – oprawę źródeł światła. Powstałe w ten sposób okrągłe formy cechuje pewna dynamika. Tylne lampy zespolone obejmują cztery okręgi świetlne o stopniowanej sile świecenia. Trójwymiarowy projekt zewnętrznych soczewek w hatchbacku nadaje tej odmianie zwarty wygląd, natomiast światła w odmianie sedan rozmieszczone są bliżej siebie dla podkreślenia elegancji. Warto przy okazji wspomnieć, że Mazda BMG Goworowski wspiera Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 W nowym gdańskim salonie firmy City Motors, po uporządkowaniu strefy nowych samochodów, w której zobaczymy między innymi nowego VW Touarego czy Tiguana Allspace, trwa urządzanie największego na wybrzeżu salonu samochodów używanych Auto Welt.

Toyota Carter Gdańsk konsekwentnie buduje zaś sobie pozycję mocnego gracza w segmencie samochodów użytkowych. Właśnie podpisała kolejny kontrakt z Energą, na specjalistycznie zabudowane Toyoty Hilux. Podbija też branżę turystyczną Toyotami Verso w odmianie VIP.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.