Zmodernizowany Passat i bogata odmiana Fiata 500. Oba już teraz na motoryzacyjnym firmamencie Trójmiasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś zadebiutuje u gdańskiego dealera Volkswagena, czyli w firmie City Motors odmłodzony VW Passat. Produkowana od 1973 roku ikona stylu klasy średniej, zaprezentowana oficjalnie na wiosennych targach w Poznaniu, upodobniła się teraz jeszcze bardziej do nowszych modeli, takich jak na przykład Touareg. Nowa jest atrapa, znaczek, światła. Każdy zwróci też uwagę na duży napis na tylnej klapie kombi, oznajmiający nam z jakim modelem mamy do czynienia. Wewnątrz delikatne zmiany kosmetyczne, nowa telematyka I złącza USB typu “C”. Odmieniony jest także system multimedialny MIB3. Wbudowana karta SIM umożliwia użytkownikowi korzystanie ze stałego połączenia z internetem. Passata będzie można również zmienić w jeżdżący hotspot WiFi.
MIB3 pozwala na korzystanie także ze streamingu muzyki, radia internetowego, naturalnej obsługi głosowej. W przyszłości pozwoli także na pobieranie danych z chmury. Ponadto kolejną innowacją nowej platformy multimedialnej będzie opcja, która przy wykorzystaniu telefonu umożliwi otwieranie i uruchamiania samochodu. Nowością jest funkcja Travel Asist, która łączy w sobie kilka znanych dotąd systemów wspomagania kierowcy, między innymi asystenta pasa ruchu, czy system monitorowania martwego pola, aktywny tempomat, czy elementy odpowiadające za bezpieczne parkowanie. To sprawia, że nowy Passat może poruszać się samodzielnie, bez ingerencji kierowcy, nawet do 210 km/h. Choć – oczywiście kierowca musi nad nim cały czas czuwać. Jak zauważa Piotr Sznejder z firmy City Motors, czytanie książki nie wchodzi w grę.
Na mnie szczególne wrażenie zrobiła ewolucja hybrydowego Passata GTE. Teraz hybryda Volkswagena może teraz przejechać bez doładowania minimum 55 kilometrów. Do tego samochód spełnia normę emisji spalin Euro 6d, która będzie wymagana dopiero od 2021 roku.

Zarówno z cenników, jak oferty wyprzedażowej Fiata zniknęło za to Punto i Alfa Romeo MiTo. U pomorskich dealerów włoskiego producenta samochodów możemy zamawiać Fiata 500 Dolcevita. Bardzo bogato wyposażona, można śmiało powiedzieć, że luksusowa odmiana Fiata 500, która powstała z okazji 62. rocznicy urodzin ikony włoskiej motoryzacji. Samochód wyróżnia się takimi elementami stylistycznymi jak m.in. biały kolor nadwozia Gelato White, chromowane obudowy lusterek bocznych, 16-calowe felgi aluminiowe ze specjalnym, diamentowym wykończeniem, jak również szklany dach. Cena tej limitowanej wersji, dostępnej także jako kabriolet, rozpoczyna się od 62 000 złotych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem