Mercedes to mistrz wynajdywania kolejnych nisz i zagospodarowywania ich kolejnymi produktami. Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z szoku, jaki wywołał w nas pomnikowy Mercedes S Maybach, a już podziwiamy Mercedesa A w wersji Elektro.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Patrząc z perspektywy czasu, dobrze się stało, że Mercedes zrezygnował z Maybacha, postanawiając    najdroższą limuzynę zbudować na najnowszej S-Klasie. Mercedes Maybach wygląda imponująco i zdecydowanie odróżnia się od „zwykłej” klasy S. Podstawowa odmiana kosztuje od ponad 682 000 złotych, a egzemplarz prezentowany na zdjęciu to 1,2 miliona. I takie się najlepiej sprzedają.

Po niedawnym wprowadzeniu Mercedesa GLB kolejną niszę zasypuje zaparkowany zaledwie kilka dni temu pod BMG Goworowski Mercedes A 250. To popularna A-klasa w hybrydowej odmianie Plug In, dysponująca sporą mocą, wynoszącą 218 KM, oraz imponującym momentem obrotowym o wartości 450 Nm. A 250e przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,6 sekundy, maksymalna prędkość wynosi 235 km/h.

To nie koniec nowości spod znaku trójramiennej gwiazdy. Już wkrótce w Gdyni otwiera się salon AMG. Drugi duży obiekt tej marki w Trójmieście. Więcej na ten temat - już niedługo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem