Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na pełnych obrotach kręci się Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach. Jak informuje ODTJ, ośrodek pracuje także 11 czerwca w Boże Ciało i przez cały długi weekend. Cały czas są wolne miejsca na torze kartingowym, Są jeszcze wolne miejsca od czwartku do niedzieli (11-14 czerwca). ODTJ zaprasza także na szkolenie motocyklowe w sobotę, 13 czerwca.

Trening w Rusocinie

Tego samego dnia 13 czerwca odbędzie się kolejny trening doskonalący technikę jazdy na autodromie w Rusocinie. Może w nim wziąć udział każdy kierowca w cywilnym samochodzie. Klatka bezpieczeństwa nie jest wymagana. Obowiązkowy jest kask dla każdego z uczestników. Warunkiem dopuszczenia do startu jest podstawowe wyposażenie samochodu, tj. ważne badanie techniczne, trójkąt, gaśnica, apteczka i prawo jazdy kierowcy. Organizatorzy planują przeprowadzać trening w dwóch 20-osobowych grupach: sobota 13.06.2020 - 1 Grupa Treningowa od godz 12 i niedziela 14.06.2020 - 2 Grupa Treningowa od godz. 10. Lista zgłoszeń zostanie otwarta jutro, 08.06.2020 o godz 20. Od tego czasu organizatorzy proszą o wysyłanie zgłoszeń na email rusocintimeattack@gmail.com. Wpisowe wynosi 100 zł.

 Stare auta i 84 lata Automobilklubu Morskiego

W kolejny weekend, od 19 czerwca Automobilklub Morski zaprasza na swoje 84. urodziny. Z tej okazji w piątek o godz. 17 w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprezentowany będzie pierwszy znak klubowy, pochodzący sprzed 1938 roku i niedawno odnaleziony. Dodatkowo odsłonięta zostanie w muzeum wystawa czasowa, na której zobaczymy wiele ciekawostek automobilowych, a pod muzeum zaparkują przedwojenne auta. W sobotę odbędzie się wspólna klubowa przejażdżka ulicami Gdyni. Start o godz. 12.30 sprzed parkingu przy Centrum Handlowym Riviera.

Rodem z Japonii 

Z kolei 20 czerwca, na parkingu CH Osowa spotkają się miłośnicy samochodów rodem z Japonii. Będą obchodzić pierwszą rocznicę wspólnych spotkań, więc okazja jest wyjątkowa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.