Rusza Polska, rusza motoryzacja. Zniesienie ograniczeń spowodowało powrót do kalendarzy zawieszonych wcześniej imprez motoryzacyjnych, choć część na pewno się już nie odbędzie. Zobaczmy zatem, jak wygląda motoryzacyjny rozkład jazdy na najbliższe tygodnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na pełnych obrotach kręci się Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Pszczółkach. Jak informuje ODTJ, ośrodek pracuje także 11 czerwca w Boże Ciało i przez cały długi weekend. Cały czas są wolne miejsca na torze kartingowym, Są jeszcze wolne miejsca od czwartku do niedzieli (11-14 czerwca). ODTJ zaprasza także na szkolenie motocyklowe w sobotę, 13 czerwca.

Trening w Rusocinie

Tego samego dnia 13 czerwca odbędzie się kolejny trening doskonalący technikę jazdy na autodromie w Rusocinie. Może w nim wziąć udział każdy kierowca w cywilnym samochodzie. Klatka bezpieczeństwa nie jest wymagana. Obowiązkowy jest kask dla każdego z uczestników. Warunkiem dopuszczenia do startu jest podstawowe wyposażenie samochodu, tj. ważne badanie techniczne, trójkąt, gaśnica, apteczka i prawo jazdy kierowcy. Organizatorzy planują przeprowadzać trening w dwóch 20-osobowych grupach: sobota 13.06.2020 - 1 Grupa Treningowa od godz 12 i niedziela 14.06.2020 - 2 Grupa Treningowa od godz. 10. Lista zgłoszeń zostanie otwarta jutro, 08.06.2020 o godz 20. Od tego czasu organizatorzy proszą o wysyłanie zgłoszeń na email rusocintimeattack@gmail.com. Wpisowe wynosi 100 zł.

 Stare auta i 84 lata Automobilklubu Morskiego

W kolejny weekend, od 19 czerwca Automobilklub Morski zaprasza na swoje 84. urodziny. Z tej okazji w piątek o godz. 17 w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprezentowany będzie pierwszy znak klubowy, pochodzący sprzed 1938 roku i niedawno odnaleziony. Dodatkowo odsłonięta zostanie w muzeum wystawa czasowa, na której zobaczymy wiele ciekawostek automobilowych, a pod muzeum zaparkują przedwojenne auta. W sobotę odbędzie się wspólna klubowa przejażdżka ulicami Gdyni. Start o godz. 12.30 sprzed parkingu przy Centrum Handlowym Riviera.

Rodem z Japonii 

Z kolei 20 czerwca, na parkingu CH Osowa spotkają się miłośnicy samochodów rodem z Japonii. Będą obchodzić pierwszą rocznicę wspólnych spotkań, więc okazja jest wyjątkowa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem