Kiedy wchodził na polski rynek, ustawiły się po niego kolejki. Miał zniknąć przez ekologię. Teraz jest szansa, że pozostanie. Suzuki Jimny pojawi się bowiem w wersji ciężarowej. Nietypowe wersje SUV-ów zaproponowały też Toyota i Mitsubishi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jimny w odmianie z homologacją ciężarową ma takie same, bardzo dobre właściwości terenowe i rozwiązania, jak w wersji osobowej – ramę nośną, 3-wahaczowe, sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi i napęd na cztery koła z przekładnią redukcyjną. Przestrzeń bagażowa w wersji ciężarowej ma pojemność 863 litrów, czyli o 33 litry więcej niż wersja osobowa ze złożonymi oparciami siedzeń. Płaska podłoga pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń bagażową, a przegroda zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega przemieszczaniu się ładunku do kabiny pasażerskiej. Ciężarowa terenówka Suzuki wyposażona jest w te same systemy bezpieczeństwa co wersja osobowa, łącznie z systemem Dual Sensor Brake Support (DSBS) zapobiegającym kolizji poprzez automatyczne uruchomienie hamulców, układ wspomagania ruszania na wzniesieniu oraz wspomaganie zjazdu ze wzniesienia. Do listy standardowego wyposażenia dołączył system eCall - funkcja szybkiego powiadamiania służb ratunkowych o wypadku. Ceny i specyfikacje pojawią się już niedługo, a fizycznie ciężarowy Jimny zadebiutuje na rynku w 2021 roku.

Czarna Toyota, limitowane Mitsubishi

To nie koniec japońskich nowości w trójmiejskich salonach samochodowych. Ofertę dealerów Mitsubishi uzupełniły dwie nowe wersje SUV-a Eclipse Cross: Invite Plus Smart w cenie od 98 990 zł oraz Intense Pro dostępne od 122 990 zł. Samochody oferują dodatkowo: przednie światła mijania i drogowe w technologii LED, wykończenie drzwi w kolorze srebrnym, spryskiwacze przednich reflektorów, elektrycznie składane lusterka, atrapę chłodnicy w srebrnym kolorze z chromowanymi akcentami oraz przedni zderzak z elementami w czarnym kolorze z połyskiem. Wewnątrz znajdziemy dodatkowo punkty świetlne LED w bokach przednich drzwi, funkcję auto dla wszystkich szyb elektrycznych, szyby o zwiększonej izolacji akustycznej – przednie boczne i czołowa, tapicerkę siedzeń z materiału ze srebrnymi przeszyciami, chromowane klamki, centralny podłokietnik dla drugiego rzędu siedzeń i centralny podłokietnik dla przednich siedzeń z możliwością regulacji.

Dostatniej wyposażoną, limitowaną terenówkę oferują także dealerzy Toyoty. To RAV4 Hybrid Blac Edition by JBL z jednolitym czarnym wykończeniem nadwozia i między innymi systemem audio JBL klasy premium z 9 głośnikami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem