Słynny mercedes św. Mikołaja z OSP Koszwały idzie na emeryturę. Zasłużony i medialny wóz strażacki tamtejsi strażacy zastąpią nowym volvo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkańcy Trójmiasta i powiatu gdańskiego z pewnością  kojarzą świąteczną akcję OSP w Koszwałach, polegającą na ustrojeniu klasycznego, pożarniczego mercedesa z 1973 roku, girlandami świateł. Teraz pochodzący z 1973 roku mercedes,  przechodzi na emeryturę. Jego miejsce zajmie nowiutkie Volvo, które zaparkuje obok leciwej, ale wciąż sprawnej i skutecznej scanii.

 - Zebraliśmy już większość potrzebnej kwoty - mówią strażacy z OSP Koszwały. Ostatnio 100 000 złotych dołożył Powiat Gdański - mówią ochotnicy z Koszwał. - Volvo pojawi się w naszym garażu na przełomie roku i wspomoże także leciwą scanię, wyprodukowaną w 1974 roku.

Co z mercedesem? Przejdzie na emeryturę, ale nie opuści Koszwał, stając się jeżdżącym zabytkiem i maskotką OSP. I dalej będzie cieszył nasz coroczną, świąteczną iluminacją.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem