W najbliższą niedzielę elbląskiego Mc Donald'sa zablokują klasyczne samochody, które potem pojadą pod ceniące jeżdżące klasyki elbląskie muzeum. Tam wydrukują sobie koszulki z ... zapomnianym Komnickiem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nadchodzącą niedzielę, w samo południe pod najstarszym, elbląskim Mc Donald'sem, zaparkują klasyczne samochody, które wezmą udział w pierwszej w tym mieście, „klasycznej blokadzie” tamtejszego „maka”. Tym razem nie pozostaną tam jednak długo, ponieważ przemieszczą się na dziedziniec elbląskiego muzeum historyczno-archeologicznego, aby tam zobaczyć artefakty, związane z elbląskim przemysłem, w tym słynną fabryką samochodów Komnicka, oraz wydrukować sobie koszulki z logo tej zapomnianej firmy. Imprezę organizują Elbląskie Klasyki, wraz z Automobilklubem Morskim oraz Strefą Historii.pl. To już kolejny weekend, podczas którego na dziedzińcu muzeum pojawiają się klasyki i legendy motoryzacji. Dwa tygodnie elblążanie mogli zobaczyć Mustangi, a tydzień temu pięknie wyremontowane, polskie motocykle marki „Junak”, które prezentujemy na zdjęciu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem