Grunwaldzka 258 i 260 to dwa adresy znane wszystkim gdańskim zmotoryzowanym. Pod jednym będzie sportowo. Drugi zaś dzieli się dobrem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już za kilka dni – 3 października – pojawi się w Trójmieście bolid F1 należący do Roberta Kubicy. Samochód F1 ze stacji Alfa Romeo będzie można oglądać od 3 do 16 listopada na stacji paliw Orlen w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 258. To ta sama stacja, którą przed laty zaprojektował polski mistrz designu Janusz Kaniewski, którego wystawę, przypomnijmy, można obecnie oglądać w Muzeum Miasta Gdyni.

Tymczasem kilka dni temu po sąsiedzku przy Grunwaldzkiej 260 w Toyota Carter Gdansk miało miejsce przekazanie Sopockiej Fundacji "Nasz Przyjazny Dom", która od 2013 roku wspiera i niesie pomoc osobom niesamodzielnym, w szczególności osobom niepełnosprawnym, Toyoty Proace City. Samochód pomaga już w niełatwej codzienności podopiecznym fundacji i ich rodzinom, zamieszkującym w Sopocie Nasz Przyjazny Dom, dający osobom niepełnosprawnym szansę na samodzielne funkcjonowanie, w tym zdobycie pracy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem