Jesienne zmiany na trójmiejskim rynku samochodowym. Do historii odchodzi najstarsze trójmiejskie przedstawicielstwo Citroena. Wszystko wskazuje też na to, że będziemy mieli nowego dealera FIAT-a.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To jeszcze nieoficjalna informacja, ale wszystko wskazuje, że raczej już pewna. Mamy nowego dealera FIAT-a. To Euro – Car, który dotąd przez kilkadziesiąt lat pozostawał wierny firmie Ford. W ubiegłym roku Ford postanowił jednak rozluźnić nieco wieloletnie więzy i pozwolił na sprzedaż swoich samochodów lokalnemu potentatowi – firmie Plichta. Rynek nie jest z gumy, co sprawiło, że Euro Car poszukał sobie „drugiej nogi” i tak pod skrzydłami Euro – Car-u pojawiły się samochody Fiat, Jeep i Alfa Romeo. Nowa marka zaparkowała w dotychczasowym salonie Euro Car Expert, który wcześniej był popularnym miejscem sprzedaży samochodów… KIA.

 To nie jedyne zmiany w segmencie sprzedaży samochodów osobowych w Trójmieście. Jak podał portal Francuskie.pl, działający od wielu lat w Gdyni salon sprzedaży i serwis samochodów Citroen – ASO 11, wkrótce zakończy swoją działalność. Właściciele firmy uznali, że czas na emeryturę i po 20 latach pracy na rzecz Citroena wypowiedzieli umowę dealerską importerowi. W ten sposób odejdzie ogromny kawałek historii, ponieważ przez wiele lat ASO11 było jedynym przedstawicielstwem Citroena w Trójmieście. Dopiero kilka lat temu przedstawicielstwo tej firmy wzięła Grupa JD Kulej oraz Zdunek.

 W październiku historyczna droga ASO 11 w barwach Citroena dobiegnie końca. Tymczasem firma zaprasza jeszcze wiernych klientów na serwis z pożegnalnym rabatem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem