Największy pomorski salon Toyoty i długo oczekiwany salon Maserati powstaną w ciągu półtora roku tuż przy trójmiejskiej obwodnicy, w podgdańskich Kowalach. W salonach Kia zaparkowało też nowe Sorento.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inwestorem, który postawi nowe centrum motoryzacyjne Toyoty i Maserati, będzie „Grupa Chodzeń”, która jest większościowym udziałowcem najstarszego pomorskiego dealera Toyoty – firmy Carter. W poniedziałek Piotr Chodzeń, prezes Carter sp. z o.o. podpisał z wójtem gminy Kolbudy umowę, która reguluje wzajemne zobowiązania obu stron. - Pierwszy etap inwestycji to budowa salonu sprzedaży dla samochodów osobowych i dostawczych Toyoty oraz serwis mechaniczny z 15 podnośnikami oraz salon samochodów używanych - informuje Piotr Chodzeń. - W drugim etapie planowana jest budowa serwisu blacharsko-lakierniczego. Nadal będziemy też obecni w naszej dotychczasowej lokalizacji, przy ulicy Grunwaldzkiej 260 w Gdańsku. W nowym salonie i serwisie znajdzie zatrudnienie ponad 100 osób. W przyszłości powstanie w tym miejscu także salon i serwis Maserati.

Czas na kolejne Sorento

Kia Sorento 2020
Kia Sorento 2020  Kia

Warte odnotowania jest także pojawienie się w salonach KIA nowego modelu Sorento, czwartej już generacji. Samochód ma tym razem rywalizować przede wszystkim z Toyotą RAV4. Auto ma obecnie długość 4,81 m, jego szerokość wynosi 1,9 m, a wysokość to17 metra. Rozstaw osi to 2,81 m. Pod maską nowego, koreańskiego SUV-a znajdować się może benzynowy silnik 1.6 T-GDI z hybrydą lub turbodiesel 2.2 CRDI. W wariancie hybrydowym moc może trafiać na przednie lub wszystkie koła, odmiana wysokoprężna występuje wyłącznie z napędem na obie osie. Ceny samochodu rozpoczynają się od 157 900 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem