Sportowcy w Rusocinie i młodzi kierowcy w Pszczółkach. Przed zimą wszyscy doskonalą technikę jazdy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czerwona strefa nie odstraszyła miłośników szybkiej jazdy samochodem, którzy zamierzają spotkać się w najbliższy weekend. 24 i 25 października 2020 roku, na treningu, na klasycznym już autodromie w Rusocinie. Organizatorzy planują przeprowadzić dwa treningi, w których wziąć ma udział po 20 samochodów. Planują też po 7 przejazdów na każdego uczestnika. Podział na grupy treningowe ma wyglądać następująco: sobota 24.10.2020 - 1 Grupa Treningowa od godz. 10 i niedziela 25.10.2020 - 2 Grupa Treningowa od godz 9.

Z kolei na płycie poślizgowej autodromu w Pszczółkach ćwiczyć będą młodzi kierowcy, biorący udział w akcji Mistrzowie w drodze, będącej wspólnym projektem Grupy LOTOS i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ambasadorem akcji jest kierowca rajdowy, wicemistrz świata WRC2 – Kajetan Kajetanowicz. Program ma nie tylko edukować, ale i angażować młodych kierowców w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To kolejny wkład gdańskiego koncernu w promowanie bezpieczeństwa na drodze. Program rozpoczyna się od spotkań z osobami, które zdały egzamin na prawo jazdy. Od 19 października w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku na nowych kierowców czeka specjalny punkt informacyjny. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego otrzymają tam karty Navigator z dedykowaną im promocją punktową. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w konkursie – wystarczy, że nagrają film promujący bezpieczną jazdę i prześlą go za pomocą formularza na stronie www.brd.org. Autorzy najlepszych filmów wezmą udział w szkoleniach realizowanych na terenie Autodromu Pomorze w Pszczółkach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem