W Polsce wyprzedzany przez choćby Porsche 911, czy odkryte sportowe kreacje BMW i Mercedesa. Tymczasem na przykład w USA sprzedający się lepiej od większości z nich. Jaguar F - Type przeszedł modernizację, a efekty możemy oglądać w British Automotive Gdańsk.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzięki smukłym światłom z przodu i inaczej przetłoczonej masce samochód wygląda teraz bardziej agresywnie i sprawia wrażenie niższego. Światła led pojawiły się także z tyłu, a w środku zagościł nowy, 12,3-calowy wirtualny zestaw wskaźników, z systemem multimedialnym Touch Pro z Apple CarPlay i Android Auto w standardzie oraz funkcją bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Najważniejszą nowością jest jednak zastąpienie silnika V6, pięciolitrową jednostką V8, o mocy 450 KM, który rozpędza F – Type-a do setki w 4,6 sekundy i pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 285 km/h. Odmienionego, sportowego Jaguara można już oglądać w British Automotive Gdańsk, które szykuje się do sprzedania w tym roku ponad 300 nowych samochodów. W tym oczywiście kilku F-Type-ów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem