Dwa samochody o zdecydowanie emocjonalnym charakterze. Dwie premiery ważne dla Trójmiasta. Mowa o elektrycznym Fordzie Mustangu i Maserati MC20.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ford Mustang Mach E to z pewnością najważniejsza premiera przełomu jesieni i zimy w Trójmieście. Nie tylko dlatego, że otwiera nowy rozdział w historii Forda. Nie dlatego też, że będzie musiał zmierzyć się z Teslą. Głównie dlatego, że polska premiera samochodu odbyła się tak naprawdę właśnie w Trójmieście. W piątek w Ford Store Plichta, a w sobotę w Ford Store Euro Car. Jak się dowiedzieliśmy, miało to pokazać wagę, jaką przykłada Ford do trójmiejskiego rynku. Nas zaś po prostu i zwyczajnie cieszy, że dopiero kiedy ucichły zachwyty nad tym modelem w pomorskich mediach, zaczęli odzywać się dziennikarze z innych stron Polski.

Trochę trójmiejskie MC 20

Druga superpremiera związana z Trójmiastem to prezentacja w dawnej hali FSO w Warszawie długo oczekiwanego, supersportowego Maserati MC 20. Drogowy bolid, który pozwoli firmie z Modeny powrócić na tory wyścigowe, wyposażony jest w nowy, trzylitrowy, sześciocylindrowy silnik o bardzo morskiej nazwie Nettuno, który umożliwia przyspieszenie do setki w czasie krótszym niż 2,9 s oraz uzyskanie prędkości maksymalnej ponad 325 km/godz.

Premiera Maserati MC 20 w Maserati Chodzeń
Premiera Maserati MC 20 w Maserati Chodzeń  Piotr Chodzeń

Cena samochodu to 1 250 000 zł. To nie jest mało, mimo to cała przyszłoroczna produkcja jest już wyprzedana, a prezentująca samochód grupa dealerska Chodzeń, która zadeklarowała, że w nowej stacji dealerskiej, która ma powstać do końca 2021 r., a w której przede wszystkim znajdzie drugi punkt Toyota Carter Gdańsk, pojawi się z czasem także salon Maserati. W ten sposób jest szansa, że zobaczymy także MC 20.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem