Pod koniec roku wszyscy mówili o poważnych inwestycjach, do których przygotowuje się w Polsce FCA, czyli właściciel marki FIAT. Nieco w ich cieniu przemknęło info, które, naszym zdaniem, jest jest równie, jeżeli nie bardziej istotne dla klientów tej marki, a dotyczy przedłużonej gwarancji na produkty marek włoskiej grupy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Te poważne inwestycje to 755 milionów złotych, które zostaną zainwestowane w fabrykę w Tychach. W 2022 roku powinna tam ruszyć seryjna produkcja pierwszego z trzech nowych modeli samochodów osobowych dla marek należących do grupy, czyli Jeepa, Fiata i Alfy Romeo.

W połowie grudnia FIAT zaprezentował gamę odmienionego flagowego modelu marki, czyli bardzo udanego Fiata Tipo. Przy okazji publikacji zmian i nowych cen (teraz od 53 500 zł, a wersja Hatchback od 58 700 zł), wprowadzono także 5-letnią gwarancję w cenie samochodu, z limitem 120 tys. km.

5-letnia gwarancja objęła także samochody marki Alfa Romeo. Wchodzi ona w życie od 1 stycznia i obejmie wszystkie sprzedane po tej dacie modele, niezależnie od roku produkcji. Gwarancja Maximum Care obejmuje 2-letnią gwarancję fabryczną oraz rozszerzoną 3-letnią ochronę serwisową na usterki elektryczne i mechaniczne. W całym, 5-letnim okresie pozostaje FCA Poland, zamiast zewnętrznego ubezpieczyciela pokrywającego koszty napraw. 5-letnia gwarancja ma przyczynić się między innymi do mniejszej utraty wartości samochodów włoskiej marki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem