Wśród tegorocznych Diamentów Forbesa silną grupę stanowią przedstawiciele pomorskiego sektora motoryzacyjnego. To potwierdza dobrą kondycję tej branży.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Diamenty Forbesa to zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm. Wyróżnione przedsiębiorstwa są podzielone według województw. Na liście znajdują się jedynie podmioty, którym firma badawcza Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, a które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Do zestawienia nie trafiają firmy znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Wśród tegorocznych pomorskich Diamentów Forbesa dominuje przemysł stoczniowy, turystyka i rybołówstwo, ale także transport i motoryzacja. Absolutnym liderem wszech branż jest firma Plichta. Kolejne motoryzacyjne podmioty, które stały się diamentami, to HADM ze Starogardu, PANTA, znana z rozbiórek pojazdów, PKS Gdańsk, Scania Production Słupsk, najstarszy polski dealer Toyoty - Toyota Carter Gdańsk oraz Mercedes Benz Witman.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem