Patrząc na pomorską motoryzację przez pryzmat gospodarki, trudno nie odnieść wrażenia, że naprawdę dobrze się dzieje. Sypią się nagrody. Szykują się też kolejne inwestycje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy salon BMG Goworowski otrzymał podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni nagrodę w plebiscycie ''Czas Gdyni'' za najlepsze inwestycje ubiegłego roku.

Od 1995 roku w czasie urodzinowej sesji Rady Miasta przyznawana jest także nagroda „Czas Gdyni", która wyróżnia gdyńskie inwestycje w dwóch kategoriach: inwestycje i architektura. W tym roku w kategorii inwestycja nagrodzony został nowy salon firmy BMG Goworowski, znajdujący się w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 9. Wyróżnienie, na ręce prezesa firmy BMG Goworowski, przekazała  Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. To kolejna nagroda, jaką w ostatnim czasie otrzymała firma BMG Goworowski. Przypomnijmy niedawno miesięcznik „Dealer" nagrodził ją w kategorii „Mała Grupa Dealerska”.

 750 milionów w baterie

W Gdyni motowyróżnienia, a w Gdańsku ogromna inwestycja za  750 milionów złotych. Szwedzka firma Northvolt wybuduje w Gdańsku fabrykę oraz inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe. Produkcja ma ruszyć w 2022 roku. Northvolt to szwedzki producent ogniw i systemów bateryjnych. Działa od 2016 roku. Firma jest już obecna w Polsce. W ramach projektu zostanie stworzonych do 500 nowych miejsc pracy. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem