Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Skoda ma ambicje stać się polskim liderem w segmencie samochodów elektrycznych. Stąd – szeroka reklama i działania edukacyjne i wprowadzanie kolejnych mniej lub bardziej zelektryfikowanych modeli. Teraz (28 – 29 maja) w trójmiejskich salonach Skody, należących do firmy Plichta, czekają na nas dni otwarte obecnej perły w elektrycznej koronie Czech, czyli modelu Enyaq EV. Z tej okazji w salonach firmy Plichta przygotowano specjalną ofertę dla tych, którzy zdecydują się na w pełni elektryczną Skodę. Czym jest Skoda Enyaq EV? To atrakcyjnie wystylizowany, duży elektryczny SUV, który powstał na tej samej platformie, co Volkswagen ID.3. Ceny samochodu zaczynają się od 182 300 złotych, a zasięg samochodu to 340 kilometry. Według specjalistów ze Skody, Enyaq EV jest tym samochodem, który udowodni, że elektryk jest tak samo wygodny i praktyczny jak samochód z silnikiem benzynowym, a przypomnijmy, że według badań, przeprowadzonych przez Nissana, już 70 procent kierowców nie widzi problemu w przesiadce do samochodów na prąd.

Właściciele kamperów spotkają się na KaszubachWłaściciele kamperów spotkają się na Kaszubach SławomirKVanlife/Materiały Prasowe

My tymczasem wrócimy na koniec na chwilę do benzyny. Za tydzień, od trzeciego do szóstego czerwca w kaszubskich Swornychgaciach odbędzie się II zlot grupy Volkswagen t4 camper. Pierwsza, ubiegłoroczna edycja spotkania domków letniskowych na kołach zebrała 43 auta z całej Polski. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 100, w tym lubianych przez hobbystów modeli VW t4 California, VW t4 Westfalia, czy VW t4 Karmann Colorado.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.