Niezależnie od braku samochodów, w Gdańsku rosną nam prawdziwe motoryzacyjne pałace. Niektóre właśnie wychodzą z ziemi, inne są już w zasadzie tuż przed otwarciem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najbardziej zaawansowaną inwestycją, jaka wyrosła właśnie w Gdańsku, jest kolejne, trzecie już trójmiejskie centrum motoryzacyjne firmy Plichta. Przypomnijmy - pierwsze znajduje się na Szadółkach, drugie na północnym wyjeździe z Gdyni, a trzecie czeka właśnie na otwarcie przy gdańskim stadionie na Letnicy.

Nowy salon Audi na gdańskiej Letnicy
Nowy salon Audi na gdańskiej Letnicy  Bartosz Gondek

Obok salonu Audi, Skody i samochodów używanych uwagę przykuwa bardzo gustowny i ekskluzywny salon marki Cupra, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu. Trójmiejscy zmotoryzowani zauważają, że w kompleksie brakuje salonu sprzedaży VW. Nie ma go, ponieważ po sąsiedzku działa od kilku lat salon firmy City Motors.

Salon Cupra o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu
Salon Cupra o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu  Bartosz Gondek

Tuż obok salonu City Motors, niedaleko mostów i sławnej wieży ciśnień, będącej pozostałością po stojącej tutaj niegdyś parowozowni, buduje się właśnie także nowoczesny salon firmy Kia oraz Volvo - Drywa.

Winda samochodowa która stanie w nowym salonie KIA na Letnicy
Winda samochodowa która stanie w nowym salonie KIA na Letnicy  Bartosz Gondek

Ogromne inwestycje motoryzacyjne, które obserwujemy w południowo-wschodniej części miasta, to jednak nie wszystko. Na południowym zachodzie, w należącym do gminy Kolbudy fragmencie Kowal powstaje najnowocześniejszy salon Toyoty w Polsce. Stoją już ściany salonu sprzedaży samochodów, gdzie znajdzie się miejsce na 20 aut.

Nowy obiekt Toyota Carter Gdańsk przy ulicy Magnackiej w Kolbudach
Nowy obiekt Toyota Carter Gdańsk przy ulicy Magnackiej w Kolbudach  Toyota Carter Gdańsk

Ogromna przestrzeń za salonem to przyszły serwis wraz z nowoczesnym stanowiskiem wydawania samochodów i pokaźnym magazynem części. - Ten obiekt to największa inwestycja w historii naszej grupy – mówi prezes Toyota Carter Gdańsk Piotr Chodzeń. – Będzie to jednocześnie jedna z największych stacji dealerskich Toyoty w Polsce.

Stoją już mury nowoczesnej myjni, a także - co zupełnie nowe na Wybrzeżu - wydzielonego serwisu przeznaczonego dla nieco cięższego sprzętu. Obok głównego budynku stacji powstaje także salon samochodów używanych, uzupełniony w niedalekiej przyszłości o obszerną wiatę na pojazdy. Nowa stacja Toyota Carter Gdańsk ma być ukończona w połowie przyszłego roku, a jesienią 2022 ma pracować pełną parą. Lada chwila ruszy też rekrutacja pracowników, którzy uzupełniając sprawdzony personel Toyota Carter Gdańsk, stanowić będą załogę nowego obiektu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem