Koniec roku na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym jest zdecydowanie inny od dotąd nam znanych. Inny nie oznacza, że mniej interesujący. Popatrzmy na limitowane Alfy Romeo i bardzo ciekawy egzemplarz BMW M5. Wszystkie te samochody zaparkowały w salonach w Gdyni
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trudno znaleźć coś piękniejszego od zapierającej dech w piersiach Villa d` Este, wybudowanego pod koniec XVI wieku założenia architektoniczno-ogrodowego, które oprócz tego, że zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO,  od dziesięcioleci jest miejscem ekskluzywnych rautów i przyjęć. To właśnie tutaj, w bajkowej scenerii, organizuje się co roku jeden z dwóch najbardziej prestiżowych na świecie, konkursów samochodowej elegancji. Sławę i piękno położonego pod Rzymem obiektu wykorzystywali niejednokrotnie marketingowcy. Także z Alfy Romeo. Villa d` Este stała się patronką pokazanego w 1949 roku modelu, który równie piękny co nowoczesny, zerwał z przedwojennym DNA marki. 6C 2500 SS Villa d` Este. W konkursie Villa d’Este Elegance Competition zorganizowanym w 1949 roku samochód otrzymał przyznawaną przez publiczność nagrodę "Grand Prix Referendum", na zawsze zapisując się w historii tego wydarzenia. Dziś sam jest jedną z istotnych części europejskiej historii materialnej. Mając coś takiego w DNA trudno od czasu do czasu z tego nie skorzystać. Zwłaszcza, że Włosi to mistrzowie komponowania niezwykłych limitowanych serii. Giulia i Stelvio 6C Villa d` Este to hołd właśnie dla 6C 2500 SS. Hołd udany i niebanalny. Począwszy od unikatowego koloru lakieru, przez specjalne felgi, wykończenia jak z klasy superpremium, do najwyższej klasy sprzętu audio, otwierającego długą listę dodatków, wśród których znajdziemy między innymi adaptacyjne reflektory. Robi wrażenie.

Jeszcz bardziej agresywne BMW M5 w salonie firmy Zdunek
Jeszcz bardziej agresywne BMW M5 w salonie firmy Zdunek  Materiały Prasowe

Alfy Romeo Villa d` Este możemy zobaczyć w salonie Euro Car w Gdyni. W tym samym mieście, tylko nieco na południe – w stacji firmy BMW Zdunek, możemy zobaczyć kolejną ciekawostkę. To BMW M5 z pakietem M Performace Parts. Każdy element dołożony do standardowej „emki" ma naklejkę z ceną. Bo przecież nikt nie wymaga, aby spodobało się nam wszystko.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem