Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mamy w trójmieście przynajmniej trzy "stałe" adresy, gdzie obok najnowszych samochodów, w zasadzie zawsze, znajdziemy jakiegoś klasyka. Na razie są to jednak firmy, które specjalizują się w segmencie premium i super premium - BMG Goworowski, BW Partners w Straszynie i Porsche Centrum Sopot.

- Staramy się, aby w naszej ofercie zawsze znajdowały się jakieś ciekawe klasyki - mówi Karolina Obrębska z Porsche Centrum Sopot. - obecnie w naszym salonie Porsche Approved zobaczyć możemy dwa kultowe modele 993 (911) oraz prawdziwą ciekawostkę - model 912.

Porsche 993 (911) w Porsche Centrum SopotPorsche 993 (911) w Porsche Centrum Sopot Bartosz Gondek

Produkowany w latach 1994-1998 model 993 to jedno z najbardziej poszukiwanych, nowszych 911. klasyczne nadwozie, z oszczędnym wnętrzem kryło już w sobie nowoczesną technikę, przez co nawet dziś jeździ się nim jak współczesnym samochodem tej marki.

Z kolei Porsche 912 powstał w latach sześćdziesiątych jako tańsza i lżejsza odmiana pierwszego "911". Samochód produkowano tylko cztery lata. Zwrotne, kompaktowe coupe mieściło 4 osoby. Przyspieszało do 100 km/h w 13 sekund, co było wówczas niezłym wynikiem i zadowalało się ośmioma litrami benzyny na sto kilometrów. Teraz zaś cieszy oko w Sopocie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.