Być może początek weekendu warto zaplanować z myślą o kilku trójmiejskich motonowościach. Wśród nich mamy pokaz filmu w Automobilklubie Morskim, nowego Lexusa NX czy nowy salon z motocyklami
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem weekendu będzie zaplanowana na sobotę, o godzinie 17, premiera filmu, którego bohaterem będzie Andrzej Szulc - kierowca rajdowy i wyścigowy. Pierwszy mentor Andrzeja Jaroszewicza, z którym wziął udział w Rajdzie Acropolis i Rajdzie Monte Carlo, oczywiście na Polskim Fiacie 125p. Mistrz formuły Polonia i Easter. Prawdziwa legenda sportów motorowych, sopocianin i gdynianin, od zawsze członek Automobilklubu Morskiego. To sukcesy pana Andrzeja Szulca sprawiły, że w OBRSO stworzono legendarne Fiaty Acropolis i Monte Carlo.

Nowy Lexus NX jest już w Trójmieście
Nowy Lexus NX jest już w Trójmieście  Fot. Toyota Carter Gdańsk

Być może nieco wcześniej, po drodze, warto odwiedzić salon Toyota Carter Gdańsk, lub Lexus Trójmiasto, do których pod koniec tygodnia przybyły najnowsze Lexusy NX. W salonach Jeep możemy zaś oglądać hybrydowego Wranglera. Estetów ucieszy zaś z pewnością aranżacja nowego salonu motocykli Triumph, który teraz przeniósł się na drugą stronę ulicy Grunwaldzkiej - do ekstrawaganckiej, szklano-metalowej budowli, pod numerem 223. Kilkaset metrów dalej, w stronę Gdyni, w charakterystycznym miedzianym biurowcu, pojawił się zaś butikowy salon Audi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem