W Trójmieście pojawiła się karawana elektrycznych samochodów Jaguara i Land Rovera. W salonach Toyoty możemy zaś zamawiać bardzo oczekiwanego przez wielu klientów elektrycznego SUV-a bZ4X.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uczestnicy road show mieli okazję zapoznać się z trzema modelami Jaguara i dwoma modelami Range Rovera. – Z miesiąca na miesiąc zwiększamy sprzedaż zelektryfikowanych pojazdów naszych marek – mówi Marcin Kaszubowski z firmy British Automotive Gdańsk. – Dotyczy to zarówno w pełni elektrycznych pojazdów BHEV, jak i samochodów hybrydowych PHEV. Pod salonem w równym rzędzie stanęły: Jaguar E-Pace PHEV, Jaguar F-Pace PHEV, Jaguar I-Pace BHEV, Range Rover Evoque PHEV i Range Rover Sport PHEV. To, co wyróżnia elektryczne Jaguary i Range Rovery, to moc. W przypadku hybryd to 309 i 404 KM, a samochodów elektrycznych – 400 KM, co przekłada się na prawdziwie sprinterskie przyspieszenie.

Toyota bZ4X
Toyota bZ4X  Toyota

Pojawieniu się w Trójmieście karawany samochodów elektrycznych Jaguara towarzyszyło rozpoczęcie przedsprzedaży oczekiwanego przez klientów elektrycznego SUV-a Toyoty, czyli modelu bZ4X.

– W marcu została udostępniona możliwość rezerwacji Toyoty bZ4X. Klienci, którzy wypełnią z nami formularz online, będą mieli pierwszeństwo przy starcie składania zamówień, planowanym na 1 kwietnia, i tym samym jako pierwsi będą się cieszyć swoją elektryczną Toyotą – mówi Arkadiusz Lelukiewicz z Toyota Carter Gdańsk. – Natomiast zamówienia modelu bZ4X bez wstępnej rezerwacji będzie można składać dopiero od 19 kwietnia. Nowa elektryczna Toyota jest dostępna w czterech wersjach wyposażenia i dwóch odmianach napędu: z 204-konnym silnikiem napędzającym tylko przednią oś lub 218-konnym napędem na cztery koła XMODE. Ceny elektrycznego SUV-a Toyoty zaczynają się od 206 900 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem