Pandemia, kłopoty surowcowe, a teraz wojna. Nawet najbardziej pesymistyczne scenariusze nie mogły przewidzieć takiego splotu złych okoliczności, stawiających pod znakiem zapytania sens prowadzenia przedsięwzięć z branży sprzedaży nowych samochodów. Mimo to nadal trwają inwestycje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już w połowie kwietnia drzwi otworzy najnowocześniejszy w Polsce salon KIA - JD Kulej przy ul. Uczniowskiej w Gdańsku. Nowoczesny obiekt pomieści auta nowe, używane oraz serwis i lakiernię. Oprócz zupełnie nowej architektury tak wewnątrz, jak i na zewnątrz znakiem rozpoznawczym jest tutaj awangardowa winda – klatka, w której przechowywane będą samochody. Konstrukcja świetnie koreluje ze znajdującą się obok wieżą ciśnień – pozostałością dawnej parowozowni.

Zadaszony salon Mazda firmy BMG Goworowski
Zadaszony salon Mazda firmy BMG Goworowski  Fot. Bartosz Gondek

Okolice stadionu na Letnicy to kolejne motoryzacyjne zagłębie Trójmiasta. Obok salonu KIA i nowej stacji Benzynowej oraz pierwszego tutaj salonu VW wyrósł nowy salon Volvo. Niedaleko zaś mamy Audi, kompleks firmy Zdunek, z nowym salonem BMW i Mini, japońskie marki Motor Centrum oraz Forda – Big Autohandel i salon Mazdy i Mercedesa firmy BMG Goworowski. Tutaj natkniemy się na kolejną inwestycję – już zadaszony salon Mazdy. Drugi po obiekcie w Gdyni, w Trójmieście. Trend nie dziwi, bo bez wątpienia jest to doskonała lokalizacja. To nie koniec salonowych nowości. Jak zawsze sporo dzieje się także w Toyocie. Toyota Walder uruchomiła w znanym wszystkim zmotoryzowanym obiekcie na ulicy Jabłoniowej w Gdańsku salon Toyota Professional, gdzie wyeksponowano japońskie samochody użytkowe, a Grupa Chodzeń finalizuje przy nowym obiekcie Toyota Carter Gdańsk w Kowalach budowę pierwszego w Polsce nowoczesnego salonu samochodów używanych. 

Salon samochodów użytkowych Mercedesa Grupy Wróbel
Salon samochodów użytkowych Mercedesa Grupy Wróbel  Fot. Bartosz Gondek

Kolejny nowy obiekt pnie się do góry także w Będzieszynie, w gminie Pruszcz Gdański. To salon użytkowych pojazdów Mercedesa realizowany siłami Grupy Wróbel.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem