Spotkać w jednym miejscu kilka pięknie zachowanych klasyków Porsche nie jest łatwo nawet za naszą zachodnią granicą. My mamy taką możliwość w Porsche Approved, na granicy Sopotu i Gdyni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez lata, przemieszczając się z charakterystycznym dźwiękiem chłodzonego powietrzem silnika po ulicach Trójmiasta, były jak rajskie i rzadkie ptaki, których właścicieli znał każdy. Dziś można je zobaczyć prawie codziennie. Każdy z nich nadal piękny i będący wizytówką stylu życia ich posiadaczy. Od premiery Porsche 911 minie w przyszłym roku 60 lat. Od zawsze był to samochód postrzegany jako jedno z niewielu superaut, którym da się jeździć na co dzień. O ile jednak nowe Porsche 911 zagościły już śmiało w naszej rzeczywistości, o tyle zabytkowe modele tej marki są cały czas spektakularnym rarytasem.

Klasyczne Porsche 911 w Porsche Centrum Sopot
Klasyczne Porsche 911 w Porsche Centrum Sopot  Bartosz Gondek

- Naszą ambicją jest posiadać w swojej kolekcji zawsze przynajmniej kilka zabytkowych Porsche – mówi Marcin Tyburski z Porsche Approved Centrum Sopot. - Tym razem zebraliśmy ich całkiem sporą kolekcję, począwszy od pięknego modelu 912, przez unikatowe Porsche Turbo, do cieszących się ogromnym wzięciem modeli z lat 90. XX wieku.

Porsche 912 w Porsche Approved
Porsche 912 w Porsche Approved  Bartosz Gondek

Mamy więc na granicy Gdańska i Sopotu małe muzeum, w którym dodatkowo można sobie sprawić niezwykły, choć nietani prezent.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem