Przez dziesięciolecia najcięższym pojazdem Forda był w Polsce przedłużony transit. Od pewnego czasu się to zmienia, czego dowodem jest dealer wielkich ciężarówek tej marki, działający w Rusocinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mercedes, Renault, Volvo. Pod tymi markami od lat kryją się ciężkie pojazdy użytkowe, które poruszają się po naszych drogach. Jak dotąd w tej kolekcji brakowało na przykład Forda, który od lat produkuje udane ciężarówki, Nie występowały one jednak na naszym rynku. Od kilku lat się to zmienia, a Ford konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć dealerów dużych samochodów użytkowych. W okolicach Trójmiasta przedstawicielem tej marki, sprzedającym ciężarówki, jest firma Moobilo - Autoryzowany Dealer Ford Trucks, który mieści się przy ulicy Dekarskiej w Rusocinie. Podstawowym pojazdem oferty jest ciężki ciągnik siodłowy Ford F MAX, produkowany przez amerykańsko-tureckie konsorcjum Ford Otosan. Jest to dosyć nowoczesna konstrukcja, zaprezentowana w 2018 roku w Hanowerze. Pojazd jest dostępny tylko w konfiguracji osi 4x2 i jest napędzany 12,7-litrowym silnikiem Ecotorq Euro 6 o mocy 368 kW (500 KM) i momencie obrotowym 2500 Nm, sprzężonym z 12-biegową skrzynią biegów ZF Traxon.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem