Uroczyste, polskie urodziny AMG, samochody snów w Audi i klasyczne blokowanie restauracji McDonald's w Pruszczu Gdańskim. To był aktywny tydzień w trójmiejskiej motoryzacji. W nadchodzącym zobaczymy zaś najnowszego lexusa RX.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z okazji 55-lecia Mercedesa-AMG, do Amg Brand Center w Gdańsku zjechał prawdziwy festiwal supersamochodów z Affalterbach. Tych zabytkowych i tych współczesnych. Poczet sław otworzył słynny 300 SEL (Rote Sau), od którego zaczęła się historia marki. Nie zabrakło także C 124 Hammer oraz SLS E-Cell. Na odwiedzających czeka też m.in. najnowszy SL, oraz niewidziany wcześniej w Polsce G 63 4x42 czy w pełni elektryczny EQE, który ucieleśnia nową epokę w historii sportowej marki. Coś takiego nie zdarza się często. Tak w Trójmieście, jak w Polsce. Jak podkreśla Tomasz Mucha z polskiej centrali Mercedesa, jest to efektem powstania właśnie w Trójmieście flagowego salonu AMG. Jedynego takiego w Europie, co zmieniło postrzeganie Polski tak w strukturach koncernu, jak i na rynku marek superpremium.

Koncepcyjny roadster Audi w Gdańsku
Koncepcyjny roadster Audi w Gdańsku  Bartosz Gondek

Tego samego dnia, kilkaset metrów dalej, też przy Alei Grunwaldzkiej, w Audi City Gdańsk zaprezentowano dwa unikatowe concept cary. Biorący udział w imprezie byli świadkami polskiej premiery koncepcyjnego Audi A6 e-tron i niezwykłego konceptu – skysphere. Szczególnie ciekawy okazał się być skysphere, czyli roadster przyszłości. W dodatku w pełni elektryczny.

Ósma edycja klasycznej blokady Mc Donalda w Pruszczu Gdańskim
Ósma edycja klasycznej blokady Mc Donalda w Pruszczu Gdańskim  Bartosz Gondek

Z kolei w niedzielę do Pruszcza Gdańskiego zjechały na kolejne klasyczne blokowanie restauracji McDonald's pięknie wyremontowane klasyki. Tym razem impreza wyglądała nieco inaczej niż zwykle, a spod McDonalda auta pojechały na Faktorię. Kolejne, ostatnie tegoroczne blokowanie - już 2 października w Grudziądzu. Wcześniej, w Lexus Trójmiasto pojawi się zaś nowy lexus RX.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem