Luksusowych premier ciąg dalszy. W ubiegłym tygodniu przywitaliśmy w Trójmieście najnowszego Lexusa RX. Teraz stoi przed nami nowy Mercedes GLC.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lexus RX pojawił się na dwa dni w towarzystwie gromadki młodych ludzi i muzyki w salonie Lexus Trójmiasto. Na stałe zagości tam w styczniu. To już piąta generacja największego japońskiego SUV-a. Auto zadebiutowało na świecie w czerwcu. Zbudowano je na wspólnej platformie z Lexusem NX. W tym przypadku oczywiście nieco powiększonej. W odróżnieniu od poprzednich generacji teraz dostępna jest także hybryda plug-in.

Nowy Lexus RX w Lexus Trójmiasto
Nowy Lexus RX w Lexus Trójmiasto  Bartosz Gondek

Bardzo istotnym wydarzeniem była wczorajsza premiera Mercedesa GLC, którego zaprezentowano w gdyńskim salonie BMG Goworowski. – Ten model to zdecydowanie jeden z najważniejszych SUV-ów w naszym wolumenie sprzedaży – mówił Bogdan Goworowski, prezes firmy BMG Goworowski. – Dlatego tak nam zależało, aby pokazać go tak szybko, jak to było możliwe.

To jednak nie koniec. – Trójmiejska premiera nowego Mercedesa GLC ma de facto charakter ogólnopolski. Czy jest ważna? Powiem tylko, że przez kilka ostatnich lat GLC było numerem 1 naszej w segmencie SUV, czyli połowy naszej sprzedaży – powiedział obecny na premierze Tomasz Mucha z polskiej centrali Mercedesa.

Wnętrze nowego Mercedesa GLC
Wnętrze nowego Mercedesa GLC  Bartosz Gondek

Na początek klient ma do dyspozycji trzy warianty silnikowe: GLC 200 4MATIC (240,1 tys. zł), GLC 300 4MATIC (od 289,7 tys. zł) i GLC 220d 4MATIC (od 249,9 tys. zł). W gamie dostępna będzie także hybryda. Nie ma na razie natomiast nowego elektryka, bo… Jak powiedział podczas światowej premiery Jörg Bartels, kierownik ds. ogólnej integracji pojazdów w firmie Mercedes-Benz, klienci marki oczekiwali zachowania i modernizacji konwencjonalnych jednostek napędowych i napędzanych przez nie nowych samochodów, więc GLC wychodzi naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem