W Gdańsku drzwi otwierają dwie nowe stacje dealerskie. Kończą się prace przy nowym salonie Mazdy, firmy BMG Goworowski. Drzwi otworzyła także nowa stacja serwisowa Toyoty, należąca do Grupy Chodzeń.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po drugiej stronie Gdańska, na wyżynnym zachodzie, drzwi otworzyła duża stacja dealerska Toyoty. Grupa Chodzeń zainaugurowała działalność jednego z pierwszych obiektów w Polsce i Europie, zbudowanych według najnowszych światowych standardów japońskiej marki. Stacja Carter Chodzeń w Kowalach ma powierzchnię blisko 3000 metrów kwadratowych i zlokalizowana jest na 2-hektarowej działce z potencjałem na dalszą rozbudowę. Na strefę ekspozycyjną wygospodarowano 900 m kw., które tworzą komfortową przestrzeń do prezentowania nawet 20 pojazdów. W salonie znajdziemy też nowość – ekrany multimedialne, umożliwiające samodzielną konfigurację samochodów, które w pozostałych stacjach Toyoty będą dostępne na przestrzeni najbliższych 5 lat. Dla wygody klientów została wyodrębniona, kameralna strefa wydań nowych samochodów. Za nią znajduje się przestronna, kompleksowo wyposażona hala serwisowa z 14 podnośnikami. Inwestycja w Kowalach jest drugą stacją Toyoty w Trójmieście, zaraz po stacji Carter Gdańsk, zlokalizowanej w śródmieściu przy al. Grunwaldzkiej 260, i czwartą w Polsce, należącą do Grupy Chodzeń.

Gdański salon Mazdy firmy BMG Goworowski tuż przed otwarciem
Gdański salon Mazdy firmy BMG Goworowski tuż przed otwarciem  BMG Goworowski

Już wkrótce nastąpi także koniec współdzielenia gdańskiego salonu firmy BMG Goworowski przez Mercedesa i Mazdę. Od wschodu, przy salonie Mercedesa, wyrósł nowoczesny, jasny salon i serwis Mazdy. Cały obiekt będzie miał powierzchnię 1420 metrów kwadratowych, a w środku znajdzie się miejsce na wyeksponowanie ośmiu nowych samochodów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem