Solterra - tak się nazywa pierwsze elektryczne Subaru, które powstało jako jedno z dzieci mariażu tej firmy z Toyotą. Teraz możemy zobaczyć go w gdańskiej firmie Zdanowicz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Subaru Solterra ma prawie 4,7 m długości, prześwit wynoszący 21 cm, zbudowano go zaś na nowej platformie o nazwie e-Subaru Global Platform, a każdą z osi napędza silnik elektryczny o mocy 109 KM. Solterra w wersji Comfort, dostępna w salonie firmy Zdanowicz, to jedyny egzemplarz tego pojazdu, który można nabyć obecnie od ręki. Cena tego egzemplarza to 50 000 euro. 20 i 21 stycznia szykuje się dodatkowo okazja przetestowania Solterry, która przyjedzie do Gdańska od importera. Kto się nie załapie, może odwiedzić na przykład położonego po sąsiedzku Cartera i przetestować tam blisko spokrewnioną z Solterrą - bZ4X i wtedy zdecydować, które auto mu bardziej odpowiada.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem