Po luksusowym EQS z zasięgiem sięgającym 700 kilometrów w trójmiejskich salonach Mercedesa możemy zobaczyć kolejną elektryczną nowość z najwyższej półki - EQS SUV
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pod liczbami 450 do 580 kryją się, jak zawsze w mercedesach, różne moce silników i zasięgi, choć i w tym przypadku mercedes ma się czym pochwalić. Maksymalny dystans, jaki może pokonać, to 633 km, a potężną baterię można naładować do 80 procent przy pomocy szybkiej ładowarki w zaledwie 31 minut. Maksymalna moc to 544 KM, a pojemność przestrzeni ładunkowej - 2020 litrów. Wewnątrz - to samo co w limuzynie EQS. Tyle że ubrane w jeszcze większą przestrzeń. Ceny? Tutaj nie ma litości. Najtańsza opcja kosztuje, bagatela, 590 tys. 800 zł, kolejna już 608 tys. 800 zł, a topowa 736 tys. EQS-a SUV-a możemy już oglądać w dwóch salonach Mercedes BMG Goworowski, w Gdyni i Gdańsku, oraz w salonie Witman w Gdańsku-Oliwie. Więcej na temat tego pojazdu już niedługo, dzięki uprzejmości firmy BMG Goworowski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem