Prezentujemy przepisy na kluski szadolce i kulanki, które pochodzą z "Kulinarnego Atlasu Pomorza". Wydawnictwa, które powstało przy współpracy "Gazety Wyborczej Trójmiasto" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Czy poszukiwanie dań regionalnych ma w sens, gdy na każdym kroku kuszą nas restauracje tajskie, indyjskie czy bary z kebabami - zapytaliśmy Agnieszkę Kręglicką, autorkę rubryki kulinarnej w ?Wysokich Obcasach? i właścicielkę, wraz z bratem Marcinem,...
Prezentujemy dwa przepisy na kluski ziemniaczane, które pochodzą z "Kulinarnego Atlasu Pomorza". Wydawnictwa, które powstało przy współpracy "Gazety Wyborczej Trójmiasto" i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
GIWK otrzymał dofinansowanie na projekt dzięki któremu pozyska energię z biogazu. Warta 24 mln złotych inwestycja wpłynie korzystnie na środowisko i może mieć wpływ na niższą taryfę za wodę i ścieki.
Tatry mają oscypka, Poznań pyzy, Toruń pierniki a Pomorze? Jak smakuje nasz region? Czy Pomorze serwujemy na słodko, kwaśno czy na słono? Nasz region je nożem, widelcem czy łyżką? Ryby, grzyby czy truskawki? A może miód?
Zakończyliśmy I etap naszego plebiscytu Pomorskie je, je, je. Ze wszystkich Waszych kulinarnych typów ?redakcyjna komisja smaku? wybrała pięć potraw i pięć produktów, bez których Pomorze nie może się obejść.
W 1454 r. Kazimierz Jagiellończyk dokonał inkorporacji Prus do Korony. Po 13 latach zmagań pokój toruński zatwierdził przyłączenie Prus Królewskich (Polskich) i podległość lenną pozostałej części państwa zakonnego. Przywrócony Polsce Gdańsk wszedł w...
Rozmowa z Bożeną Sikorą od kilku tygodni pełniąca funkcję dyrektor Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych - nowo powołanej jednostki skupiającej wszystkie siedem parków krajobrazowych województwa.
Tablice pamiątkowe ks. prałata Henryka Jankowskiego i Henryka Lenarciaka, inicjatora budowy pomnika Poległych Stoczniowców, zostaną odsłonięte 31 sierpnia podczas obchodów 30-lecia Solidarności
Handlujący na jarmarku musieli się dobrze orientować w wartości i rodzaju pieniądza. Nie ułatwiał im tego zadania skomplikowany system monetarny dawnego Gdańska.
Aby przejść Kalwarię Wejherowską, trzeba zrobić pięć tysięcy kroków. Pielgrzymi wciąż przemierzają tę samą trasę, co ich poprzednicy 300 lat temu. Wiadomo to dzięki pierwszej mapie Kalwarii, którą wykonał w czasach Wejhera ksiądz Mateusz Judycki.
Jarmarki, z założenia służące celom handlowym, ściągały do miasta tłumy ludzi, nierzadko różniących się językiem i obyczajem. Jeżeli dołączyła się do tego sytuacja polityczna i podlane alkoholem nastroje, mogło dojść do awantur, czy nawet rozruchów....
W wejherowskim sądzie rejonowym rozpoczął się we wtorek proces księdza Mirosława B. z Bojana oskarżonego o molestowanie seksualne 15-latki.
Z Trójmiasta na półwysep możemy dopłynąć już nie tylko tramwajem wodnym. Konkurencyjna wobec nich jest oferta Tanich Linii Żeglugowych. Zaś droższą alternatywą są szybkie łodzie pływające jako taksówki.
Każdy kto zaplanował wakacje nad polskim morzem w lipcu trafił w dziesiątkę. Takich upałów jakie mamy teraz nie było od dawna. Jednak lato jeszcze się nie kończy, warto więc dowiedzieć się co nad morzem można porobić w sierpniu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.