Więcej
  Komentarze
  Drobne uzupełnienia: Zdjęcie 3 - Musiało być ono wykonane najwcześniej w 1935 (a nie w 1932), gdyż dopiero wtedy na podwodnych stawiaczach min pojedyncze działo przeciwlotnicze 40 mm za mostkiem zastąpiono widocznym na zdjęciu zdwojonym karabinem maszynowym 13,2 mm. Zdjęcie 4 - Z tego samego powodu musiało być zrobione w okresie 1935-1936. Zdjęcie 5 - Jednostka na trzecim planie to oczywiście nie jest ORP "Bałtyk", ale jakiś statek handlowy. Zdjęcia 10 i 12 - Można je bardziej precyzyjnie zadatować na okres od 17 października (wodowanie ORP "Sęp") do najpóźniej ok. połowy grudnia 1938 r. (2 stycznia 1939 r. okręt wyszedł w próby morskie, a na zdjęciach widać że jest jeszcze w fazie wyposażania - brak m.in. masztów i peryskopów). Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Tak się śmiejecie z sił II RP, a co dzisiaj mamy?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Ten program zbrojeniowy kosztowal podatnikow II RP obłędne pieniądze. Efekt militarny? Zerowy. Zadnych wymiernych sukcesow finansowych. Malo Polakow wie, co naprawde stalo sie na okrecie Orzel. Dowodca zdezerterowal i zostal internowany z okretem i zaloga przez Estonie. Powierzono dowodztwo takiego drogiego okretu facetowi, ktory w obliczu wroga okazal sie dezerterem !!!!!
  @2doxa wszyscy to wiedza ,ze czasami sa swinie. ale mi sensacja!!! ha ha ha
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @2doxa Efekt był, bo udało nam się wciągnąć do wojny Anglię i Francję i jakoś przetrwać jako państwo w tym parszywym układzie geopolitycznym. Gdybyśmy nie mieli silnej armii to nie zawierano by z nami sojuszy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @2doxa "Uwiekbiam" czytać wpisy takich bezkompromisowych "znawców" jak ty. Okazał się dezerterem! Fakt, nie wytrzymał psychicznie w obliczu wojny i wroga. Pytanie tylko czy TY byłbys lepszy?! A może na sama wiadomość o wybuchu wojny posrałbyś sie jak niemowlę? Wiedz chłopaczku, że wojna z jednych robi bohaterów z innych sprzedajne k.... a z jeszcze innych tchórzy. Kim TY byś sie okazał? Moze jeszcze wiekszym dezerterem niż dowódca Orła.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bronek K. tez chciał kupować 40 śmigłowców Caracal dla marynarki
  @langston spadaj piSSowski debilu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zamiast okrętów podwodnych (i niszczycieli) można było wyekwipować 10 - 15 dywizjonów myśliwskich. Wyposażone w PZL P.24 lub nawet PZL P.11 przydałyby się we Wrześniu. Wyniku kampanii by nie zmieniły, ale nasze miasta nie byłyby tak masakrowane. ps. Jak ktoś gada o kupowaniu okrętów podwodnych na Bałtyk to mnie szlag trafia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szkoda tylko, że te dumy (poza "Orłem", ale dopiero w służbie u Anglików), niczego na wojnie nie zdziałały!
  @notremak nie zupełnie. "Wilk" również przeszedł do Anglii, a jego załoga stała się zalażkiem dla najsłynniejszych polskich okrętów podwodnych "Dzik" i "Sokół". Z takimi asami jak Romanowski i Karnicki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @notremak ...a kto wytropił i nawiązal z nim kątak odnowy z dumą Niemiec "Bismarckiem" i umożliwił jego zatopienie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Teraz też jest pomysł żeby kupić kilka okrętów podwodnych. Tylko skoro jest to broń ofensywna, to nasuwa się pytanie PO CO ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A czy cokolwiek wiecie o trałowcu ORP Flaming?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0