Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niezłe zdjęcie Łodzi daliście...
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  z artykułu ewidentnie wynika, że lepiej kupować na rynku wtórnym, bo najmniej stracimy. Gdy kupimy mieszkanie na rynku pierwotnym, to po wejściu do niego od razu tracimy, bo przy sprzedaży to już będzie rynek wtórny... dodatkowo mieszkania z rynku pierwotnego z reguły trzeba dostosować do używania
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Kraków: na rynku pierwotnym taniej niż na wtórnym. Tak chyba rzeczywiście jest. Sprzedający mieszaknia prywatni właściele mogą poczekać a w tym czasie wynajmować "tysiącom studentów" po krakowsku czekając na jelenia ktorego naciągną na cenę z kosmosu bo to Kraków (widok na Wawel, na Kopiec Kościuszki, na Wisłę itd :-) Developer tego czasu nie ma, więc oficjalnie mówi o cenie (za "nowe ekskluzywne apartamenty" - he, he) na poziomie 8-10 tys/m2 albo z normalne mieszkania na poziomie 5-6 tys/m2 ale jak mu kilka miesięcy nikt tego nie kupi to mu podejście mięknie. Znam kogoś, kto ma w diabły kasy ale kupuje tylko tak nisko jak się da. U jednego z developerów kupił nowy "ekskulzywny apartament" za 6 tys / m2 przy cenie wyjsciowej pow. 9 tys/m2. Na piwrwszym spotkaniu powiedział, że tyle może zapłacić - prawie został wyśmiany. Po 8 miesiącach wrócił z potwierdzonym stanem konta i powiedział developerowi że ma 15 minut na decyzję. Potem wstaje, wychodzi i już nie wróci bo kupio gdzie indziej. Developer sprzedał.Po prostu krakowskim developerm odbija ale potem redukują ceny (nie wszyscy tak dratycznie jak ten) a Krakusom-prywatnym odbija i nie redukują choćby mieli nigdy nie spzredać. Znam takiego co już od 4 lat spzredaje 76 m za 800 tys :-)
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Z Katowic ludzie wyjżdżają, więc spzredają tanjej. Z drugiej strony trochę nowych mieszkań się buduje, stosunkowo niedrogo, ale czeka nas, najpierw: faza że będzie jeszcze taniej bo ludzi ubywa, a potem nowo budowane będą drożały bo może pojawić się sporo zainteresowanych nowymi mieszkaniami, byle tylko uciec z dużych pustoszejących osiedli.
  @wiesenblum ludzie nie tyle wyjeżdzają co wymieramy. Co do reszty, zgadzam się całkowicie. Mieszkań w Katowicach buduje się od groma. Dla kogo?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  a w Toruniu wszystkie mieszkania wyprzedane?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0