Jak adoptować kota z Promyka?
Schronisko Promyk interweniuje i zabiera koty jeżeli: uległy wypadkowi komunikacyjnemu, są chore i wymagają pomocy weterynaryjnej, mają mniej niż 4 miesiące lub umiera ich dotychczasowy opiekun.
- Następnie udzielana jest im pomoc weterynaryjna i kiedy zapada decyzja, że ich stan zdrowia pozwala na szukanie nowego domu, przechodzą pod opieką personelu i wolontariuszy, którzy pracują nad ich socjalizacją - tłumaczy Grzegorz Zaleski z Promyka. - Kiedy są już gotowe, trafiają na sesję studyjną, lub plenerową. Ich zdjęcia umieszczane są na stronie internetowej, wzbogacone o opisy wynikające z obserwacji zachowań zarówno przez pracowników i wolontariuszy.
Co trzeba zrobić, żeby zaadoptować kota z Promyka? Pierwszym krokiem jest odwiedzenie placówki. W okresie zimowo wiosennym czynna jest 7 dni w tygodniu od godz. 11:00 do 16:00. Wizyty adopcyjne możliwe są do godz. 15:30
- Trzeba przygotować transporter, żeby móc bezpiecznie przewieźć do nowego domu swojego, nowego, potencjalnego domownika - tłumaczy Zaleski. - Trzeba odbyć rozmowę z pracownikami, wolontariuszami, żeby jeszcze pogłębić wiedzę na temat zachowań kota w warunkach schroniskowych. Jest też konsultacja ze schroniskowym lekarzem weterynarii na temat stanu zdrowia kota.
Potem wystarczy wypełnić ankietę i podpisać umowę adopcyjną (opłata adopcyjna wynosi 20 zł).
- Wszystkie koty podlegają sterylizacji i kastracji chyba że są to kocięta - mówi Grzegorz Zaleski. - Wtedy adoptujący ma obowiązek wrócić po wcześniejszym umówieniu się na sterylizację, bądź kastrację w wieku kiedy zwierzę jest już dojrzałe. Zabieg odbywa się na podstawie umowy adopcyjnej i jest nieodpłatny, jeśli zwierzę było adoptowane ze schroniska. Po adopcji istnieje też 14 dniowa bezpłatna opieka weterynaryjna w
ramach umowy jeśli zwierzę wykazuje objawy chorobowe.
Koty zanim opuszczą schronisko są szczepione p. wściekliźnie, chorobom
zakaźnym i odrobaczane.
Wszystkie komentarze