Prokuratura w Gdańsku wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom - urzędnikowi z GZDiZ oraz osobie, która przystąpiła do przetargu na wypas owiec, a która okazała się wspólnikiem urzędnika. Zdaniem prokuratury działali wspólnie w celu wyłudzenia publicznych pieniędzy.

Latem 2022 roku było głośno o pomyśle wypasu owiec na terenie Opływu Motławy w Gdańsku. Początkowo wydawało się, że to ciekawa inicjatywa, że miasto, zamiast kosić zielone nieużytki i trawniki przy Opływie Motławy, wypożyczy od rolników owce, które posłużą za "ekologiczne kosiarki".

Wkrótce okazało się jednak, że poważne wątpliwości budzi sama procedura zamówienia na „pielęgnację zieleni na terenie Opływu Motławy poprzez wypas owiec". Sprawę nagłośnili radni PiS, których zbulwersowała wysoka cena wypasu - prawie 150 tys. zł za wypożyczenie 15 owiec, które sprowadzono do Gdańska, aby jadły trawę i w ten sposób dbały o "bioróżnorodność i dobrostan gleby". Zaniepokoiła ich również pośpieszna procedura zamówienia. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze