Jest realna szansa na przełamanie betonu, niektórzy mówią duopolu. To jest hegemonia jednego środowiska politycznego od wielu lat w Gdańsku - mówi Jacek Hołubowski ze stowarzyszenia Gdańsk Tworzą Mieszkańcy.

W poniedziałek na Ołowiance w Gdańsku konferencję prasową zorganizował komitet wyborczy o nazwie "Wspólna Droga". Tworzą go Polska 2050, Nowa Lewica oraz ruch miejski Gdańsk Tworzą Mieszkańcy. 

- Zdecydowaliśmy się na wspólny start. Dzisiaj złożyliśmy dokumenty rejestrujące nasz komitet wyborczy - poinformował Łukasz Kopeć, przewodniczący regionu pomorskiego partii Polska 2050 Szymona Hołowni. 

Partia Razem oraz Zieloni wypisali się z tego szerokiego bloku na wybory do Rady Miasta Gdańska. Powodem była osoba prezesa ruchu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy - Łukasza Hamadyka. To radny dzielnicy Nowy Port znany ze swoich prawicowych poglądów, ale jednocześnie bardzo popularny w swoim okręgu wyborczym. Był radnym Gdańska z PiS, w wyborach 15 października startował do Sejmu z Konfederacji. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Były pisowiec i konfederata? już było o pisowcach pod przykrywką. Uważajcie na to stowarzyszenie.
  A tak poza tym Polska 2050 jeszcze się nie wypisała z tego? Załamka.
  @WiM
  Idą szerko bo muszą. Fakt, że Hamadyk (pis, potem konfa) i Hołubowski (palikot, kukiz, agrounia, strajk przedsiębiorców i jeszcze sztab Didy) tam są trochę dziwi.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Kocham Gdańsk, jako reprezentacja mieszkańców z różnych środowisk jest otwarta na wszystkich Gdańszczan i zaproponujemy szeroki porozumienie zwykłych obywateli.
  już oceniałe(a)ś
  3
  8
  Jak Lewicy nie przeszkadza konfederata we wspolnej koalicji to ja na nia wiecej nie zaglosuje
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Was chyba po..ło. Jeśli tak będziecie robić i konfederussie pachać na stołki, to nikt na was głosować nie będzie. Z kim tworzycie koalicje?
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Robi się ciekawie.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  W kampanii do Sejmu Grzelak i Dulkiewicz wspierali Buczyńską z TD, a teraz TD wystawia własnego kandydata na prezydenta Gdańska. No cóż, pogratulować wyobraźni. Albo naiwności.
  @zauwazam
  Grzelak rozdawał ulotki KO
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Jakby to powiedziała Pani prezydent "jacy egzotyczni kandydaci".
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Jeden Konfederat już startował na stanowisko Prezydenta Gdańska. Oberstuhrmbanfurer Starszy Gaśnicowy Braun.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Zawsze głosowałem na lewicę jeśli głosowałem, ale jeśli ich program to być lokajami jakiegoś faszysty kacapskiego to już chyba KO będzie mniejszym złem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0