Więcej
  Komentarze
  Radzę bardziej przyłożyć się do opisów zdjęć. To ,że widać dwa samochody. stwierdzi każdy oglądający. Przykłady: Na zdjęciu 7/27 tramwaju nie witają na pętli Stogi, bo wtedy była tylko jedna - przy plaży. Zdjęcie wykonano na dzisiejszej ul. Budzysza , na granicy Stogów. Na zdjęciu 14/27 rzuca się w oczy choćby brak linii trakcyjnych. Tramwaje konne na pewno nie kursowały już przez Długą w latach 40-tych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jakież to było piękne i urokliwe miasto, zanim go nie obrócili w perzynę radzieccy "wyzwoliciele"! Na szczęście nie zniszczyli Gdyni, Sopotu, Oliwy i dużej części Wrzeszcza. Ale Gdańska i tak żal.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Zdjęcie 26/27 jest to chyba widok z ulicy Kamienna Grobla. Ten most kratowy łączył Wyspę Spichrzów z Dolnym Miastem. Środkiem ruchem wahadłowym jeździły tramwaje, a po obu stronach pyły przejścia dla pieszych. Nie raz będąc dzieckiem chodziłem z mamą tym mostem na tzw. "rynek" gdzie można było kupić m.in. warzywa, ale także płyty pocztówkowe. Rynek ten został później przeniesiony w okolice stadionu GKS na ul. Elbląskiej. Z tyłu za mostem widoczny jest stojący do dzisiaj budynek przy ul. Żytniej. A w miejscu bliżej kanału gdzie na zdjęciu widać starą budowlę z kominem powstał później hotel Novotel. Nie raz w pobliżu tego mostu łowiłem ryby.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0