Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Cześć zdjęć jest powtórzona nie wiadomo po co. Prośba Muzeum to powinna być raczej na pierwszej karcie a nie na 6.
już oceniałe(a)ś
2
0
Zaskakująco mało odważna jest wizja artysty "Danzig im Jahre 2000", która zasadniczo nie różni sie od rzeczywistości "Danzig im Jahre 1900".
Kartka jest iście mokrym snem konserwatysty, bo nic miało się przez następne 100 lat nie zmienić... moda, architektura i nawet trakcja kolejowa pozostać miała parowa, a na ulicach nie ma samochodów! Nooo chyba, że te dwa pojazdy przypominające końskie powozy, to są samochody przyszłości ;-)

Tak dla zarysowania tła technologicznego... w tym czasie w Chicago jeździła już naziemna elektryczna kolejka miejska zasilana trzecią szyną, samochody były produkowane dość masowo, chociaż jeszcze nie seryjnie i od kulku lat stały już wysokie budynki o lekkiej konstrukcji stalowej, co pozwalało myśleć o szybko zbliżającej się epoce drapaczy chmur.

Ledwie KILKA lat później trakcja elektryczna zaczęła zastępowac w miastach parową, rozbierano pierwsze "wieżowce", aby rozbić miejsce jeszcze wyższym budynkom, a samochody produkowano taśmowo...
@guyritchie
Ale tu była wtedy prowincja. To co mieli rysować. To nie są studia architektoniczne. To zwykła zabawka, igraszka dla gawiedzi. Istotniejsza jest ta masowośc takich pocztwoek w tych latach. Jak na przykład ogldałem takie wyobrazenia dla Dolengo Śląska.
już oceniałe(a)ś
1
0
@rysiup
No tak, ale być może gdyby artysta bardziej "poleciał" ze swoją wizją, to może więcej takich pocztówek by się sprzedało.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie Coppot a Zoppot
@6277wojtek
100% racja, aż oczy bolą ;-) A swoją drogą to przykre kiedy redaktor nie potrafi przepisać z materiałów źródłowych, bo chyba, że ten "cudzysłów" coś oznacza.
już oceniałe(a)ś
0
2
@6277wojtek
A może tak obejrzycie zdjęcie nr 17 zamiast pie..ć bez sensu
już oceniałe(a)ś
5
0
@rysiup
Byłem mieszkańcem Sopotu i na murach dworca widoczne był Zoppot pisane przez z a nie przez c.
już oceniałe(a)ś
0
1