Joanna Krysiewicz
1 z 15
Trybuna Joanny Krysiewicz
W tym projekcie trybuna-widownia płynnie wyłania się z posadzki istniejącego bulwaru, nie kolidując z istniejącymi ścieżkami. We wnętrzu takiej trybuny znajdziemy toaletę dla kobiet wraz z miejscem do przewijania niemowląt, toaletę dla mężczyzn, zespół pryszniców, toaletę dla niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze.
Joanna Krysiewicz
Kamil Mazur, Tomasz Błażyca, Joanna Kocur
2 z 15
Wieża widokowa Kamila Mazura, Tomasza Błażycy, Joanny Kocur
Toaleta w kolejnym projekcie ma być wieżą widokowa, w konstrukcji stalowej, z tarasami oraz punktem gastronomicznym. Zastosowanie perforowanej elewacji i oświetlenie wieży powoduje, iż staje się ona istotnym i dostrzegalnym punktem całego bulwaru. Z poszczególnych pięter można dostrzec port oraz panoramę miasta.
Kamil Mazur, Tomasz Błażycy, Joanna Kocur
Wojciech Gierlotka
3 z 15
Na fali Wojciecha Gierlotki
To projekt toalety publicznej położonej tuż przy plaży, nad samym morzem. Toaleta nawiązuje do wzburzonej wody, fali, na której można jeździć na deskorolce, rolkach, bmx, itp. Wnętrze toalety zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić korzystanie z niej osobom z przebiegającego obok deptaka.
Wojciech Gierlotka
Ewa Popko, Izabela Turkiewicz, Barbara Dąbkowska
4 z 15
Łódź, w której można pożyczyć rower - Ewa Popko, Izabela Turkiewicz, Barbara Dąbkowska
Projekt przypomina kształtem prostą łódź. Elewacja budynku została wykończona rustykalną deską drewnianą, nawiązującą właśnie do materiału, z jakich wykonane są łodzie.
Miejsce, które przeznaczono na toaletę publiczną, znajduje się blisko drogi rowerowej, dlatego też projekt obejmuje również miejsca postojowe dla rowerów, a także wypożyczalnię rowerów i mały warsztat.
Ewa Popko, Izabela Turkiewicz, Barbara Dąbkowska
Mateusz Kociołek, Paweł Kociołek
5 z 15
Toaleta z żaluzjami - Mateusz Kociołek, Paweł Kociołek
Chcąc zapewnić komfort korzystania z łazienki, wejścia do toalet zaprojektowano w wewnętrznym ciągu komunikacyjnym, oddzielonym od deptaka ruchomą, aluminiową żaluzją fasadową. Wykończenie elementów żaluzji nawiązuje do konstrukcji drewnianych łodzi.
Mateusz Kociołek, Paweł Kociołek
Adam Wierciński
6 z 15
Peryskop Adama Wiercińskiego
Dzięki umieszczeniu górnego lustra na wysokości czterech metrów, widok wody jest wyniesiony ponad poziom bulwaru i spacerujących po nim ludzi. Użytkownicy toalety widzą niczym niezakłócony, za to ciągle zmienny obraz Bałtyku.
We wnętrzu toalet, podobnie jak na zewnątrz budynku, ściany pokrywa surowy beton. Wolną przestrzeń pod konstrukcją peryskopu wypełniają otoczaki.
Adam Wierciński
Klaudia Koleśnik, Karolina Kosakowska, Krystian Dziki
7 z 15
Futurystyczna toaleta - Klaudia Koleśnik, Karolina Kosakowska, Krystian Dziki
Konstrukcja toalety została zaprojektowana z prefabrykowanych płyt betonowych. Pomieszczenia toalet zostały zaizolowane od wewnątrz styropianem, na który został narzucony tynk imitujący wygląd betonu konstrukcyjnego.
Przy toaletach zostało wygospodarowane pomieszczenie do przechowywania leżaków.
Klaudia Koleśnik, Karolina Kosakowska, Krystian Dziki
Łukasz Zych
8 z 15
Nawiązanie do gdyńskiej tradycji - Łukasz Zych
Ogólnodostępny kompleks to trzy wolnostojące budynki: budynek centralny, w którym znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych, skrzydło lewe - toaleta męska i skrzydło prawe - toaleta damska. Budynki swym charakterem nawiązują do architektury przedwojennej. Ich głównymi elementami są ozdobne zwieńczenia. Na dachu budynku centralnego znajduje się hełm.
Łukasz Zych
Agnieszka Woźniak, Justyna Piekarska
9 z 15
Pokład statku - Agnieszka Woźniak, Justyna Piekarska
Kolejna koncepcja nawiązuje do pokładu statku. Obiekt zapewnia widok na otaczającą zieleń i wodę zarówno z wnętrza, jak i tarasu znajdującego się na dachu. Jedną z głównych atrakcji ma być drewniana nawierzchnia, przypominająca pokład.
Agnieszka Woźniak, Justyna Piekarska
Krzysztof Krakówko, Krzysztof Krakówko, Kinga Lubowicka-Timofiejuk
10 z 15
Kontynery - Krzysztof Krakówko, Krzysztof Krakówko, Kinga Lubowicka-Timofiejuk
Ideą projektu jest ponowne wykorzystanie kontenerów przez adaptowanie ich do nowej funkcji, wykorzystując potencjał i lokalne skojarzenia. Kontenery służące głównie jako element transportu morskiego w projekcie zostały wykorzystane w charakterze pomieszczeń sanitarnych oraz pomocniczych.
Krzysztof Krakówko, Krzysztof Krakówko, Kinga Lubowicka-Timofiejuk
Natalia Seniuk, Natalia Seniuk, Piotr Rożnowski
11 z 15
Gdyński modernizm - Natalia Seniuk, Natalia Seniuk, Piotr Rożnowski
Ten projekt nawiązuje do gdyńskiego modernizmu. Toaleta ma charakterystyczny dla miasta kształt pełen łuków i przeszkleń nawiązując m.in. do budynku Polskich Linii Oceanicznych.
Natalia Seniuk, Natalia Seniuk, Piotr Rożnowski
Jakub Pieńkowski, Wiktor Gago
12 z 15
Falochron - Jakub Pieńkowski, Wiktor Gago
Inspiracją projektu były oszlifowane przez morską wodę kamienie oraz obrazy walki człowieka z tą siłą, w postaci wygładzonych pali starych falochronów.
Jakub Pieńkowski, Wiktor Gago
Piotr Macura
13 z 15
Lustra Piotra Macury
Projekt Piotra Macury to lekka konstrukcja, odbijająca widok morza. Okna z zewnątrz są wypełnione szybą typu lustro weneckie.
Piotr Macura
Radost Gawryłkiewicz, Karolina Kryger
14 z 15
Ściana zieleni - Radost Gawryłkiewicz, Karolina Kryger
Obiekt zaprojektowany został z myślą o zieleni, a także wykorzystywaniu wody deszczowej jako wody do spłukiwania toalet. Umieszczone pod obrysem budynku zbiorniki mają na celu gromadzenie deszczówki i przefiltrowanie wody. Na jednej ze ścian będą posadzone rośliny.
Radost Gawryłkiewicz, Karolina Kryger
Grzegorz Ostrowski, Grzegorz Ostrowski, Karol Sabalczyk
15 z 15
Ławka i rowery - Grzegorz Ostrowski, Grzegorz Ostrowski, Karol Sabalczyk
W tym projekcie najważniejszy ma być kształt zewnętrznej ściany budynku, który umożliwi siadanie na ścianie elewacyjnej, jak na ławce. Odstępy między szczeblami mają natomiast umożliwić bezpieczne ustawienie roweru.
Grzegorz Ostrowski, Grzegorz Ostrowski, Karol Sabalczyk
Wszystkie komentarze